Emirates SkyCargo: 15. samolot we flocie

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
05 października 2015 15:36
Linia Emirates SkyCargo wzbogaciła flotę o kolejnego boeinga B777F, rozszerzając tym samym swoje możliwości przewozowe i oferowanie. Jest to odpowiedź przewoźnika na jego rosnące potrzeby i długoterminowe plany rozwoju.
Reklama

Nowy B777F (A6-EFS/LN1330) jest 13. maszyną tego typu we flocie Emirates SkyCargo. Flota towarowa przewoźnika uzupełnia usługi cargo oferowane przez 224 samoloty pasażerskie Emirates, zapewniając większą elastyczność i zdolność przewozową cargo na większej liczbie tras na całym świecie. Obecnie Emirates SkyCargo obsługuje łącznie 147 kierunków na sześciu kontynentach.

- Nasza globalna siatka połączeń stale się powiększa i w związku z tym inwestujemy we flotę frachtowców. Działania te mają na celu zaspokojenie potrzeb związanych z bieżącym oferowaniem, a także sprostanie wyzwaniom, jakie będą wiązać się z naszym rozwojem w przyszłości. Dzięki rozbudowanej flocie możemy zaoferować naszym klientom elastyczność, możliwość przewozu większej liczby towarów oraz zwiększony zakres obsługi lotów czarterowych – powiedział Nabil Sultan, wiceprezes Emirates ds. Cargo.

//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,skycargo,b777f,tony,rodgers.jpg
- Nasze frachtowce w połączeniu z możliwościami przewozowymi na pokładach szerokokadłubowych samolotów pasażerskich oraz bogatą, liczącą ponad 130 kierunków, siatką połączeń, zapewniają nam globalne dotarcie. Pozwalają także na większą elastyczność, zwiększoną częstotliwość lotów i szybsze zaspokajanie potrzeb rynku - dodał.

Boeingi 777F są jednymi z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych samolotów cargo dostępnych na rynku. Odznaczają się także najniższym wskaźnikiem spalania paliwa wśród wszystkich maszyn o podobnym rozmiarze. Każdy z nich może pomieścić 103 tony ładunku, a dzięki szerokiemu na 3,7 metra pokładowi, możliwe jest przewiezienie towarów o nietypowych wymiarach, jak również obsłużenie większych dostaw.

Flota Emirates SkyCargo składa się obecnie z 15 boeingów: 13 B777F oraz dwóch B747-400ERF, które są wyleasingowane od TNT Airways. Samoloty obsługują łącznie 50 tras cargo na całym świecie.

Fot. Tony Rodgers
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama