Nowe połączenie cargo przez Łódź

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
09 kwietnia 2015 15:42
Fischer Road Cargo we współpracy z LCJ Cargo uruchamia połączenie cargo pomiędzy Niemcami, Polską, Litwą i Łotwą. Trasa drogowego mostu cargo (RFS) będzie biegła na trasie Ryga-Wilno-Łódź-Frankfurt i z powrotem.
Reklama

Na lotnisku w Łodzi będzie następował przeładunek frachtu, gdyż most tworzą dwa połączenia RFS, oba wykonywane przed Fischer Road Cargo. Jedno z nich prowadzi z Rygi przez Wilno do Łodzi, a drugie - z Warszawy przez Łódź do Frankfurt.

Połączenie będzie wykonywane 2 razy w tygodniu.

- Dotychczas operowaliśmy na trasie z Warszawy do Frankfurtu i z powrotem 4 razy w tygodniu. Ponieważ posiadaliśmy wiedzę o braku konkurencyjnej usługi RFS z krajów nadbałtyckich do Frankfurtu, podjęliśmy decyzję o otwarciu linii z Rygi i Wilna do Frankfurtu przez Łódź. Wybraliśmy LCJ Cargo m.in dlatego że oferuje konkurencyjne stawki handlingowe i prześwietlanie towaru w statusie SPX. Most RFS który otwieramy daje możliwość dostarczenia towaru z Rygi do Frankfurtu do 48 godzin. To znacznie krócej niż obecnie - powiedział Leszek Kurowski, country manager Fischer Road Cargo na Polskę.


Fisher Road Cargo jest tak zwanym integratorem, czyli dostarczycielem usług RFS dla wszystkich linii na danym kierunku.

- Funkcjonowanie przewoźnika jako integratora ma dużą przyszłość ze względu na lepsze wypełnienie samochodu niż to bywa w połączeniach linii lotniczych. Dotychczas kraje nadbałtyckie korzystały głównie z usług linii lotniczych przez Finlandię i Szwecję do Niemiec. Tranzyt odbywał się również na promach. Nowy most RFS stanowi alternatywne rozwiązanie - dodał Andrzej Zarzycki, koordynator LCJ Cargo.

Usługa RFS to transport cargo lotniczego drogą lądową. W ten sposób ładunki są odbierane z mniejszych portów lotniczych, w których następuje ich odprawa, a na samolot są ładowane dopiero w dużym hubie - w tym przypadku we Frankfurcie.

Fot. Fisher Road Cargo
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama