Rekord cargo w 2014 r. na Lotnisku Chopina

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
13 lutego 2015 09:39
Warszawskie Lotnisko Chopina pobiło roczny rekord ilości odprawionych towarów. Wynik ponad 53 tys. ton jest lepszy o prawie 11 proc. od rezultatów z roku 2013. Większość frachtu przewieziono w ruchu międzynarodowym (52,8 tys. ton). Największym przewoźnikiem był PLL LOT (20,8 tys. ton).
Reklama

- Stale pracujemy nad tym, aby Lotnisko Chopina stało się ważnym portem w ruchu towarowym i cieszymy się, że ta praca przynosi efekty. Od kilku lat cargo w Warszawie rośnie w tempie 5-10 proc. w ujęciu rocznym. Stale poszerza się także oferta lotniczych przewozów towarowych. Dlatego z satysfakcją przyjęliśmy chociażby uruchomienie połączenia all cargo do Nowego Jorku przez PLL LOT we współpracy z Cargojet. Regularnym transportem towarów z naszego portu zainteresowani są także inni światowi przewoźnicy - mówi Radosław Paruzel, zastępca dyrektora Lotniska Chopina w Warszawie.

//www.pasazer.com/img/images/normal/cargo,ups,md11,pbozyk.png
Z ogólnej ilości wszystkich towarów odprawionych na głównym stołecznym lotnisku większość stanowiły te pochodzące z importu - 29,4 tys. ton. Eksportowano 23,4 tys. ton frachtu.

Wśród najpopularniejszych kierunków międzynarodowych wymieniane są: Lipsk (ponad 7,1 tys. ton), Dubaj (ok. 6,1 tys. ton) i Nowy Jork/Newark (więcej niż 5,2 tys. ton). Najwięksi przewoźnicy to z kolei: PLL LOT (20,8 tys. ton), European Air Transport (7,2 tys. ton) oraz Emirates (6,1 tys. ton).

//www.pasazer.com/img/images/normal/cargo,lot,b787,pbozyk.jpg
W ruchu krajowym przewieziono 688 ton ładunków, co oznacza to wzrost na poziomie 9,8 proc.

Lotnisko Chopina w Warszawie to port lotniczy który odprawia blisko 70 proc. wszystkich towarów przewożonych drogą powietrzną w naszym kraju. Najczęściej transportowane są elementy i materiały dla przemysłu ciężkiego. Inne towary to leki, książki i prasa.

//www.pasazer.com/img/images/normal/cargo,kalitta,b747,pbozyk.jpg
Na stołecznym lotnisku odprawiono w ubiegłym roku także 15,2 tys. ton poczty.

Już wkrótce zaprezentujemy podsumowanie całego 2014 roku na polskich lotniskach w ruchu cargo.

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama