×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SWISS zamknie bazę operacyjną w Bazylei


Linia SWISS potwierdziła w piątek (12.12) plany zamknięcia pod koniec maja 2015 r. bazy operacyjnej w Bazylei, a konkretniej w "EuroAirport Basel Mulhouse Freiburg", bo tak oficjalnie nazywa się lotnisko zlokalizowane na trójstyku granic Francji, Szwajcarii i Niemiec.Obecnie SWISS oferuje rejsy z Bazylei do Barcelony, Hamburga, Londynu City, Olbii, Palma de Mallorca, Pragi oraz na Ibizę. Wycofanie z Bazylei ma związek z planowanym wejściem na rynek europejski nowego Eurowings z grupy LH.

Z perspektywy szwajcarskiej lini, ruch ten nie będzie wielkim problemem, ponieważ żadne załogi nie stacjonują w Bazylei na stałe, a dwa zbazowane samoloty Avro RJ100 zostaną przeniesione do Zurychu, gdzie wzmocnią działalność przewoźnika.

//www.pasazer.com/img/images/airplane/SwissAvroRJ100.jpg
Grupa Lufthansy rozpoczyna walkę o utracony udziału w rynku europejskim na rejsach średniego zasięgu. Dlatego linia Eurowings planuje otworzyć kilka baz operacyjnych na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii przed planowaną ekspansją w inne rejony Europy.

Na odejściu linii SWISS skorzysta prawdopodobnie także spółka córka easyJet - easyJet Switzerland, która bazuje tam 8 samolotów Airbus A319.

Fot. Piotr Bożykgość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie