SWISS zamknie bazę operacyjną w Bazylei

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
14 grudnia 2014 09:25
Linia SWISS potwierdziła w piątek (12.12) plany zamknięcia pod koniec maja 2015 r. bazy operacyjnej w Bazylei, a konkretniej w "EuroAirport Basel Mulhouse Freiburg", bo tak oficjalnie nazywa się lotnisko zlokalizowane na trójstyku granic Francji, Szwajcarii i Niemiec.
Reklama

Obecnie SWISS oferuje rejsy z Bazylei do Barcelony, Hamburga, Londynu City, Olbii, Palma de Mallorca, Pragi oraz na Ibizę. Wycofanie z Bazylei ma związek z planowanym wejściem na rynek europejski nowego Eurowings z grupy LH.

Z perspektywy szwajcarskiej lini, ruch ten nie będzie wielkim problemem, ponieważ żadne załogi nie stacjonują w Bazylei na stałe, a dwa zbazowane samoloty Avro RJ100 zostaną przeniesione do Zurychu, gdzie wzmocnią działalność przewoźnika.

//www.pasazer.com/img/images/airplane/SwissAvroRJ100.jpg
Grupa Lufthansy rozpoczyna walkę o utracony udziału w rynku europejskim na rejsach średniego zasięgu. Dlatego linia Eurowings planuje otworzyć kilka baz operacyjnych na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii przed planowaną ekspansją w inne rejony Europy.

Na odejściu linii SWISS skorzysta prawdopodobnie także spółka córka easyJet - easyJet Switzerland, która bazuje tam 8 samolotów Airbus A319.

Fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama