SWISS pozyska sześć samolotów linii airBaltic

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
9 sierpnia 2022 10:00
Linia SWISS nawiązała współpracę z linią airBaltic obejmującą tymczasowe pozyskanie sześciu samolotów Airbus A220-300 łotewskiego przewoźnika. Maszyny trafią do Szwajcarii w sezonie zimowym na zasadzie wynajmu w formule "wet-lease".
Reklama
W tegorocznym sezonie zimowym pasażerowie linii SWISS będą od czasu do czasu latali na pokładach samolotów linii airBaltic. Wszystko za sprawą porozumienia obu przewoźników w zakresie tymczasowego wynajmu przez linię SWISS sześciu maszyn Airbus A220-300 łotewskiej linii. Współpraca pozwoli na odciążenie załóg pokładowych szwajcarskiego przewoźnika i planową realizację napiętej siatki połączeń.


- Linia airBaltic jest fantastycznym partnerem. Podobnie jak nasza linia, łotewski przewoźnik operuje zaawansowaną, nowoczesną i przyjazną ekologii flotą samolotów Airbus A220-300. Co więcej, mają już za sobą współpracę z innymi liniami w ramach Lufthansa Group i z tego co wiem, linia Eurowings jest zachwycona - powiedział Tamur Goudarzi Pour, CCO linii SWISS.

Do Szwajcarii trafi sześć samolotów Airbus A220-300 na zasadzie wynajmu w formule "wet-lease". Oznacza to, że linia airBaltic przekaże linii SWISS sześć maszyn z pełną załogą, zapleczem technicznym i ubezpieczeniem. Linia SWISS posiada w swojej flocie dwadzieścia jeden własnych samolotów Airbus A220-300, z kolei linia airBaltic dysponuje aż trzydziestoma sześcioma maszynami tego typu, będąc największym operatorem modelu Airbus A220-300 na świecie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy