SWISS: 93 połączenia w sezonie zimowym

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
9 lipca 2022 10:30
Linia SWISS z wielomiesięcznym wyprzedzeniem ogłosiła plan rozwoju na tegoroczną zimę. W sezonie zimowym szwajcarski przewoźnik poleci na 93 trasach z lotnisk w Zurychu i Genewie, zbliżając się do oferowania na poziomie 80 proc. sprzed pandemii koronawirusa.
Reklama
Linia SWISS, która jest częścią Lufthansa Group, zaplanowała już tegoroczną zimę. W szczycie sezonu szwajcarski przewoźnik postawi na sprawdzone połączenia, jednocześnie dbając o urozmaiconą i różnorodną ofertę, która przyciągnie turystów. W zimowym rozkładzie lotów linii SWISS nie zabraknie tras do najważniejszych stolic europejskich oraz do najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych. Przewoźnik poleci w sumie na 93 trasach, zbliżając się do oferowania na poziomie 80 proc. sprzed pandemii koronawirusa. Z Zurychu będzie można udać się do 83 miejsc, a z Genewy do 26.

- Uwzględniając trudności operacyjne lotnictwa w tegorocznym sezonie letnim, w okresie zimowym skupimy się na ustabilizowaniu naszej siatki połączeń. Rozkład lotów będzie atrakcyjniejszy i bardziej urozmaicony niż przed pandemią koronawirusa, choć częstotliwość rejsów na większości tras ulegnie zmniejszeniu - powiedział Tamur Goudarzi Pour, CCO linii SWISS.


Linia SWISS zabierze podróżnych z Zurychu na 61 europejskich i 22 międzykontynentalnych trasach. Nowością w ofercie szwajcarskiego przewoźnika będzie rotacja do Bristolu w Wielkiej Brytanii, która będzie realizowana samolotami Airbus A220-300 oraz Embraer 190 w malowaniu linii Helvetic Airways. W zimowym rozkładzie lotów na dłużej zostaną również połączenia, które linia SWISS uruchomiła w tegorocznym sezonie letnim. Mowa o trasach do Bolonii, Nantes, Sofii oraz Wilna. Zwiększona zostanie także częstotliwość tras międzykontynentalnych, przede wszystkim do Azji.

Równie ciekawie, choć zdecydowanie skromniej, zapowiada się siatka połączeń linii SWISS dostępna dla pasażerów z lotniska w Genewie. Jedyną rotacją międzykontynentalną będzie ta do Nowego Jorku. Więcej samolotów szwajcarskiego przewoźnika będzie odlatywało do Skandynawii oraz na Maderę i Teneryfę. Nie zabranie również połączeń do sprawdzonych miejsc tj. Londyn, Ateny, Lizbona, Marrakesz, Porto i Nicea. Utrzymana zostanie także trasa do Brukseli, która realizowana jest wraz z linią Brussels Airlines.

Tegoroczny sezon zimowy w lotnictwie cywilnym zostanie zainaugurowany już 30 października 2022 roku i potrwa do 26 marca 2023 roku.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy