×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eurowings: Nowe barwy oraz Airbusy A320 i A330


Zarząd grupy Lufthansa poinformował, że jej zależna i niskokosztowa linia dalekodystansowa, która wystartuje jesienią przyszłego roku, rozpocznie loty trzema Airbusami A330-200 szerokokadłubowymi oraz ma posiadać jedną bazę operacyjną.Samoloty będą wydzierżawione od jednego z wiodących leasingodawców, a ich pokład będzie posiadał dwie klasy podróży: ekonomiczną oraz ekonomiczną premium łącznie dla 310 pasażerów. Loty obsługiwane będę pod marką Eurowings, a bazą operacyjną nowego przewoźnika będzie lotnisko Kolonia/Bonn. Nowa flota szerokokadłubowa Eurowings, która rozrośnie się do siedmiu maszyn, zaoferuje pasażerom wybór taryfy Best, Basic’ i Smart.

Utworzenie własnej spółki niskokosztowej, która obsługiwać ma przede wszystkim loty azjatyckie, to dla Lufthansy scenariusz efektywnej konkurencji na trasach pomiędzy Europą a Azją z liniami z Bliskiego Wschodu (Emirates, Etihad Airways, Qatar Airways).

- Nowe Eurowings są odpowiedzią na jedne z największych wyzwań, które stoją przed europejskim rynkiem lotniczym. Od kilku lat stawiamy czoła szybkorosnącej konkurencji ze strony tanich przewoźników w segmencie podróży docelowych, nie tylko w Niemczech, ale i w całej Europie. I jesteśmy pewni, że ta konkurencja rozszerzy się także w najbliższych latach na segment rejsów międzykontynentalnych. Nowe Eurowings jest naszą innowacyjną odpowiedzią, która umożliwi nam kreowanie naszego własnego rynku - powiedział Carsten Spohr, prezes Deutsche Lufthansa AG.

//www.pasazer.com/img/images/normal/eurowings,a320,a330,press.jpg
- Nowoczesne projekty o znacząco niższych kosztach, połączone z naszymi silnymi stronami, umiejętnościami i wiedzą Lufthansa Group: to nasz przepis na sukces. Nasz nowy produkt Eurowings zaoferuje jednocześnie korzystny stosunek jakości do ceny oraz najwyższą jakość, niezawodność i bezpieczeństwo - dodał Spohr.

Nowa koncepcja Eurowings nadchodzi po przeniesieniu z sukcesem wszystkich rejsów Lufthansy nie prowadzących przez porty przesiadkowe w Monachium i Frankfurcie do spółki Germanwings – proces ten całkowicie zakończy się na początku stycznia 2015 roku.

Linia Eurowings, która od lipca 2013 roku wchodzi w skład nowego Germanwingsa, posiada obecnie we flocie 23 Bombardiery CRJ-900. Wszystkie maszyny będą w ciągu najbliższych 3 lat wymienione na nowe Airbusy A320. Dostawy A320ceo zaplanowane są na lata 2016 - 2017. Natomiast w 2015 r. flotę przewoźnika zasili 13 nowych Airbusów A320, które będą pochodzić z poprzedniego zamówienia grupy LH.

W uzupełnieniu swojej europejskiej siatki połączeń, nowe Eurowings zaczną wykonywać pod koniec 2015 r. niskokosztowe rejsy dalekodystansowe we współpracy z niemiecko-turecką linią SunExpress. List intencyjny został podpisany ostatnio przez SunExpress, spółkę joint-venture Lufthansy i Turkish Airlines, na mocy którego połączenia dalekodystansowe będą wykonywane pod marką Eurowings (certyfikat AOC załóg SunExpress Deutschland i SunExpress Deutschland dla załóg pokładowych). Pierwsze rejsy międzykontynentalne obejmą kierunki takie jak Floryda, Afryka i rejon Oceanu Indyjskiego.

Fot. Eurowings/Lufthansagość_a360b - Profil
gość_a360b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie