ULC upomina 4You Airlines za brak regulaminu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
25 sierpnia 2014 13:54
17 komentarzy
Sprzedaż biletów przez 4You Airlines jest nie do końca zgodna z obowiązującym rozporządzeniem - wynika z analizy Urzędu Lotnictwa Cywilnego, który zakwestionował brak regulaminu przewozu lotniczego przy zawieraniu umów z pasażerami.
Reklama

Oprócz braku regulaminu na stronie brakuje również Ogólnych Warunków Przewozu.

- §0 4 rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 3 kwietnia 2013 r. w sprawie regulaminów przewozu lotniczego, wprowadza obowiązek udostępnienia regulaminu przewozu lotniczego m.in. w formie elektronicznej - na stronie internetowej przewoźnika lotniczego lub innego podmiotu prowadzącego sprzedaż w imieniu przewoźnika przewozów lotniczych do, z, lub na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - informuje w rozmowie z Pasazer.com Marta Chylińska, rzecznik prasowa Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Rozporządzenie to określa także wymogi dotyczące zakresu informacji zawartych w regulaminie przewozu lotniczego. Przeprowadzona przez Urząd analiza informacji udostępnionych na stronie internetowej nie potwierdza spełnienia wskazanego obowiązku udostępnienia regulaminu przewozu lotniczego.

- W związku z powyższym Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego zwrócił się do 4You Airlines o dopełnienie przywołanych wyżej, wynikających z obowiązujących przepisów, obowiązków i przekazanie do Urzędu informacji potwierdzających ich wypełnienie - informuje Chylińska.

Prezes ULC nie dysponuje obecnie żadnymi sankcjami za naruszenie tych obowiązków. ULC skierował pismo w tej sprawie zostało skierowane również do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

fot. 4You Airlines
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_9ef86 2014-09-08 10:19   
gość_9ef86 - Profil gość_9ef86
@gość_02d16 myślę, że ULC nie ma czasu na popierdółki tym bardziej będąc zawalonym re-certyfikacjami obecnych przewoźników, więc szybciej niż w listopadzie nie spodziewałbym się AOC. "jeśli chodzi o koncesję to o ile się dobrze orientuję nie jest konieczna do rozpoczęcia lotów" owszem jest, ba ona być powinna już przy sprzedaży biletów.
gość_91108 2014-09-04 11:08   
gość_91108 - Profil gość_91108
Do gość_2d0d0: Chcesz przez to powiedzieć, że ludzie z Łodzi i Rzeszowa są bardziej naiwni niż w innych miastach Polski? Jakieś statystyki?
gość_4d648 2014-08-28 11:13   
gość_4d648 - Profil gość_4d648
No bo to nie jest to OLT. Czy teraz za każdym razem jak pojawi się nowa tania linia lotnicza będzie od razu porównywana do OLT? A może tak poczekajmy kilka miesięcy i zobaczmy jak będą fukncjonować?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama