×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ULC upomina 4You Airlines za brak regulaminu


Sprzedaż biletów przez 4You Airlines jest nie do końca zgodna z obowiązującym rozporządzeniem - wynika z analizy Urzędu Lotnictwa Cywilnego, który zakwestionował brak regulaminu przewozu lotniczego przy zawieraniu umów z pasażerami.


Oprócz braku regulaminu na stronie brakuje również Ogólnych Warunków Przewozu. 

- §0 4 rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 3 kwietnia 2013 r. w sprawie regulaminów przewozu lotniczego, wprowadza obowiązek udostępnienia regulaminu przewozu lotniczego m.in. w formie elektronicznej - na stronie internetowej przewoźnika lotniczego lub innego podmiotu prowadzącego sprzedaż w imieniu przewoźnika przewozów lotniczych do, z, lub na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - informuje w rozmowie z Pasazer.com Marta Chylińska, rzecznik prasowa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. 

Rozporządzenie to określa także wymogi dotyczące zakresu informacji zawartych w regulaminie przewozu lotniczego. Przeprowadzona przez Urząd analiza informacji udostępnionych na stronie internetowej nie potwierdza spełnienia wskazanego obowiązku udostępnienia regulaminu przewozu lotniczego. 

- W związku z powyższym Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego zwrócił się do 4You Airlines o dopełnienie przywołanych wyżej, wynikających z obowiązujących przepisów, obowiązków i przekazanie do Urzędu informacji potwierdzających ich wypełnienie - informuje Chylińska. 

Prezes ULC nie dysponuje obecnie żadnymi sankcjami za naruszenie tych obowiązków. ULC skierował pismo w tej sprawie zostało skierowane również do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

fot. 4You Airlinesgość_45436 - Profil
gość_45436
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie