Ostra przecena akcji Alfa Star

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
14 września 2014 15:05
1 komentarz
Ponad jedną czwartą straciły na wartości od początku września notowania Alfa Star na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych. Biuro jest powiązane personalnie ze spółką 4You Airlines.
Reklama

Z 1,33 zł do 0,97 zł - tak zmieniła się w ciągu kilku dni wycena akcji radomskiego biura podróży Alfa Star, notowanego na rynku NewConnect warszawskiej giełdy. To spadek o ok. 27,1 proc.

Spadku nie powstrzymał nawet opublikowany 3 września raport bieżący, w którym biuro Alfa Star poinformowało o wzroście przychodów w lipcu br. o 5,3 mln zł rok do roku (do poziomu 71,3 mln zł) i niemal dwukrotnym wzroście zysku brutto za lipiec br. rok do roku (do 2,8 mln zł).


Głównymi udziałowcami Alfa Star jest rodzeństwo Sylwester i Izabela Strzylakowie. Mają oni łącznie 90,6 proc. akcji - w wolnym obrocie giełdowym jest tylko 9,40 proc. walorów. Strzylakowie są też głównymi udziałowcami spółki 4You Airlines. Zgodnie z danymi z Krajowego Rejestru Sądowego, wnieśli oni łącznie 67,7 proc. kapitału zakładowego tej firmy, a Sylwester Strzylak jest prezesem zarządu.

Uwagę zwraca przede wszystkim nagły wzrost zainteresowania inwestorów spółką, wskazujący na szybką wyprzedaż akcji. Od początku lipca do końca sierpnia akcje Alfa Star niemal nie krążyły na rynku - jedynie dwukrotnie dzienny wolumen obrotu przekroczył 500, co i tak jest bardzo niską wartością na tle NewConnect.

Tymczasem od początku września już pięciokrotnie miały miejsce sesje wyprzedażowe akcji Alfa Star. 11 września wolumen sięgnął 3350, a w pozostałe 4 dni wynosił co najmniej 1450. Każda z tych sesji zakończyła się spadkiem lub bez zmiany, nie było ani jednej sesji wzrostowej. W rekordowym dniu 11 września wycena walorów spadła o niemal 12 proc.

Inwestorzy innych spółek z segmentu turystyki i biur podróży zachowują spokój. Akcje Fly.pl odnotowały od początku września łączny wolumen transakcji wynoszący 12, a zajmującej się organizacją podróży biznesowych firmy Veniti - 10. Jedyne duże biuro podróży notowane na głównym parkiecie GPW, Rainbow Tours, zanotowało wzrost ceny akcji w porównaniu do końca sierpnia o ponad 25 proc.

Jak informowaliśmy w raporcie "4You Airlines, czyli firma na opak", środki pozyskane z giełdy przy przenosinach Alfa Star na główny parkiet GPW mogłyby stać się źródłem finansowania lotów regularnych tej spółki.

wykres: Stooq.pl
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_a7f94 2014-09-15 15:24   
gość_a7f94 - Profil gość_a7f94
A czy na lotnisku wirtualnym RDO juz przygotowywuja sie na otwarcie wirtualnych polaczen wirtualnych linii lotniczych 4You dla juz wkrotce wirtualnego biura Alfa Star.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama