4You Airlines nie wystartuje przez porty lotnicze i... pasażerów!

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
25 października 2014 00:18
14 komentarzy
Spółka 4You Airlines na swoim profilu na Facebooku potwierdziła iż nie będzie w stanie świadczyć usług, a winą obarcza partnerów, porty lotnicze i... pasażerów.
Reklama

W lakonicznym komunikacie czytamy "że ze względu na rezygnację partnerów wspierających, w tym portów lotniczych, jak i odstąpienie wielu z Państwa od usług przelotu trampingowego - nie jest możliwe sformowanie grupy i przeloty trampingowe nie będą realizowane". Tak kuriozalnego tłumaczenia chyba nikt z nas się nie spodziewał. Ciekawe co na to sami zainteresowani?

Post użytkownika 4YOU Airlines.

W lipcu br. spółka ogłosiła śmiałe plany uruchomienia 16 nowych połączeń z małych lotnisk (w Rzeszowie i Łodzi). Miesiąc później rozpoczęła sprzedaż biletów, loty miały rozpocząć się w listopadzie. Firma, która nigdy nie była formalnie linią lotniczą - nie uzyskała wymaganych licencji i zezwoleń. We wrześniu sprawą działalności 4You zainteresował się UOKIK, który następnie skierował ją do prokuratury.

- Zgodnie z ustawą Prawo lotnicze tego typu proceder jest niedozwolony i traktowany jako działanie obłożone sankcjami karnymi - przypomina Piotr Stańczak, dyrektor Europejskiego Centrum Konsumenckiego.


Obecnie firma zapewnia, że "zwroty wszystkich wniesionych przez Państwa środków nastąpią niezwłocznie w/g sposobu zapłaty przelewem na konto lub bezpośrednio na kartę kredytową, z której wykonano płatność".Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_361c5 2014-11-22 15:59   
gość_361c5 - Profil gość_361c5
A wszystko przez Pana T.B. i jego nadprzyrodzone zdolności do namawiania ludzi na "super" biznesy. Wykiwał Eurolot i Alfą Star tylko po to by uratować kontrakty po upadłym Bingo.
gość_617f2 2014-10-27 14:27   
gość_617f2 - Profil gość_617f2
Tak jak niedoszła linia lotnicza 4you tak i te które funkcjonują na polskim rynku robiły ludzi w konia. Ja sam doświadczyłem jak to linia Wizzair sprzedała mi bilet na lot jednak na miesiąc przed odlotem Wizzair skasował połączenie przed końcem sezonu. Bilet kupiony z wyprzedzeniem nie gwarantował odkupienie go za podobne pieniądze, a to czy miałem zarezerwowany hotel i poniosłem straty, lub musiałem dojeżdżać do innego lotniska Wizzair nic nie obchodziło. Co ma dyskusja o 4you, a przykład Wizzair-u , ano tak samo Wizzair zrobił w konia swoich przyszłych pasażerów. Tych pseudo-cenzorów (gość_2765d ) odsyłam do starszych artykułów pasażera, gdzie znajdą jakie to trasy odwoływał Wizzair przed końcem sezonu. Ja ten bilet miałem i uważam, że złe traktowanie pasażerów trzeba równie ostro krytykować nawet gdy dotyczy to większych linii takich jak Wizzair, wtedy niestety takiego oburzenia nie widziałem. Na tym polega sens dobrego traktowania klientów.
mietek 2014-10-27 13:53   
mietek - Profil mietek
gość_5a94a: kilkaset tysięcy paxów to na przykład pół miliona:) Ale rozumiem Twoją odpowiedź:)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama