×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


4You Airlines nie wystartuje przez porty lotnicze i... pasażerów!


Spółka 4You Airlines na swoim profilu na Facebooku potwierdziła iż nie będzie w stanie świadczyć usług, a winą obarcza partnerów, porty lotnicze i... pasażerów.


W lakonicznym komunikacie czytamy "że ze względu na rezygnację partnerów wspierających, w tym portów lotniczych, jak i odstąpienie wielu z Państwa od usług przelotu trampingowego - nie jest możliwe sformowanie grupy i przeloty trampingowe nie będą realizowane". Tak kuriozalnego tłumaczenia chyba nikt z nas się nie spodziewał. Ciekawe co na to sami zainteresowani?

Post użytkownika 4YOU Airlines.

W lipcu br. spółka ogłosiła śmiałe plany uruchomienia 16 nowych połączeń z małych lotnisk (w Rzeszowie i Łodzi). Miesiąc później rozpoczęła sprzedaż biletów, loty miały rozpocząć się w listopadzie. Firma, która nigdy nie była formalnie linią lotniczą - nie uzyskała wymaganych licencji i zezwoleń. We wrześniu sprawą działalności 4You zainteresował się UOKIK, który następnie skierował ją do prokuratury. 

Zgodnie z ustawą Prawo lotnicze tego typu proceder jest niedozwolony i traktowany jako działanie obłożone sankcjami karnymi - przypomina Piotr Stańczak, dyrektor Europejskiego Centrum Konsumenckiego. 


Obecnie firma zapewnia, że "zwroty wszystkich wniesionych przez Państwa środków nastąpią niezwłocznie w/g sposobu zapłaty przelewem na konto lub bezpośrednio na kartę kredytową, z której wykonano płatność".

gość_0b31a - Profil
gość_0b31a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie