×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin: Jutro zgoda na otwarcieJutro (25.6) prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego może wydać zgodę na ponowne otwarcie pełnej długości drogi startowej lotniska w Modlinie. Według nieoficjalnych informacji TVN Warszawa dokument jest już przygotowany i czeka tylko na ostateczny podpis. 

Zgoda na wykorzystywanie całego pasa startowego o długości 2,5 kilometra otwiera drogę do powrotu linii lotniczych do Modlina. Ponownie będą mogły lądować tam Airbusy A320 (wykorzystywane przez Wizz Aira) oraz Boeingi 737-800 (latające m.in. w Ryanairze). 

Jeśli informacje się potwierdzą, oznaczać to będzie, że możliwe jest ponowne uruchomienie lotniska 1 lipca, tak jak zapowiadały władze Modlina

Nie wiadomo jednak, czy i kiedy do portu lotniczego w pobliżu Nowego Dworu Mazowieckiego powrócą linie lotnicze. Wizz Air chce pozostać na lotnisku Chopina do końca sezonu letniego, czyli do końca października. Ryanair wstępnie zapowiedział, że będzie latał z głównego warszawskiego portu do 2 września, ale według nieoficjalnych informacji możliwy jest jego powrót do Modlina już w pierwszych dniach lipca. Niewykluczone, że również Wizz Air powróci szybciej. 

Lotnisko w Modlinie było zamknięte od 22 grudnia. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego zakazał wtedy użytkowania dwóch 500-metrowych betonowych fragmentów drogi startowej, gdyż nawierzchnia była spękana i stwarzała zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu lotniczego. Asfaltowy, półtorakilometrowy fragment pasa był zbyt krótki, by tani przewoźnicy mogli wykonywać regularne operacje lotnicze. 

Generalny wykonawca drogi startowej, firma ERBUD SA, początkowo ostrzegał, że naprawa może potrwać nawet do końca tego roku. Po reprymendzie i groźbach ze strony lotniska prace udało się jednak zakończyć już w połowie czerwca. 

Dominik Sipińskigość_f093b - Profil
gość_f093b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie