Delta Air Lines wróciły do Pragi

10 maja 2024 12:12
3 komentarze
Amerykański przewoźnik Delta Air Lines ponownie obsługuje trasę Praga – Nowy Jork.
Reklama
Dziś (10.05), po zimowej przerwie, amerykańskie linie lotnicze Delta Air Lines wznowiły regularną połączenie z Pragi do Nowego Jorku. Połączenie będzie obsługiwane codziennie do 6 października 2024 r. Loty na międzynarodowe lotnisko im. Johna F. Kennedy'ego będą są wykonywane samolotami Boeing B767-300ER. Te maszyny mogą zabrać na pokład 217 pasażerów, w tym 36 w klasie biznes.

Delta Air Lines oferuje regularne loty pomiędzy Pragą a Pragą do amerykańskiej metropolii regularnie od 19 czerwca 2009 r. Przerwa w obsłudze trasy nastapiła tylko w latach 2020 i 2021 w związku z pandemią COVID-19.


Cieszę się, że Delta Air Lines oferuje bezpośrednie połączenia z Pragi do Nowego Jorku już od 15 lat. W okresie tej działalności w Pradze amerykański przewoźnik obsłużył już 5,9 tys. lotów i przewiózł 1,1 mln pasażerów. Stany Zjednoczone są dla nas bardzo ważnym rynkiem, który w ubiegłym roku wygenerował dla ponad pół miliona pasażerów, łącznie z lotami przesiadkowymi. W I kw. tego roku odnotowaliśmy 17-proc. wzrost liczby podróżnych w tym segmencie rynku, dlatego mamy nadzieję, że Delta zwiększy swoją ofertę na tej trasie
– powiedział Jiří Pos, prezes zarządu lotniska w Pradze.

- Jesteśmy podekscytowani możliwością wznowienia trasy w sezonie letnim z Pragi do Nowego Jorku-JFK. Jako jedyne bezpośrednie połączenie z Ameryką Północną ma ono szczególne znaczenie zarówno dla osób podróżujących służbowo, jak i dla pasażerów odwiedzających przyjaciół i rodziny oraz turystów pragnących zwiedzić USA lub Czechy
- stwierdził Thomas Brandt, dyrektor regionalny ds. sprzedaży w Europie Środkowo-Wschodniej Delta Air Lines.

Fot.: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
ec29 2024-05-12 08:57   
ec29 - Profil ec29
AA chciało uruchomić Chicago - Warszawa, ale nie dostało slotów. Po tym podjęło nieśmiałą próbę wejścia do Krakowa, ale LOT to skontrował i odpuścili. Pytanie dlaczego wcześniej nie weszli?

Otóż do czasu Wielkiego Norwegiana wszyscy duzi próbowali latać głównie do hubów partnera JV. Pomijali miasta ze średnim potencjałem, a uruchamiali trasy z niskim potencjałem o ile był tam hub partnera. Innymi słowy Delta i AA nie chciało psuć biznesu United, a United czekało, aż LOT dołączy do JV. Konkurencja pomiędzy JV istniała tylko na trasach o bardzo wysokim potencjale.

Norwegian to zmienił. Był tak groźnym konkurentem, że nie tylko go wykończyli, ale też starają się zabezpieczyć na przyszłość. Dlatego teraz masowo uruchamiają loty bezpośrednie, zwłaszcza do Aten, ale też do Neapolu. Natomiast Kraków postrzegają jako kierunek, z krótkim sezonem, gdzie o najłatwiejsze trasy (Newark i Chicago) musieliby walczyć z LOT-em. Grecja i Włochy mają dłuższy sezon.

Dodatkowo oni używają czysto lotniczych baz danych. Dlatego Delta nie odkryje, że Detroit - Kraków to łatwy kierunek, bo Polonia z tamtego obszaru lata z Chicago, Toronto i Newarku ze względu na wysokie ceny z samego Detroit. LOT tego nie odkryje, bo jest warszawską anty-regionalną linią lotniczą i regiony otwiera tylko wtedy, gdy zostaje do tego zmuszona.
styrian 2024-05-11 19:36   
styrian - Profil styrian
Dlatego ze Praga i Budapeszt nie maja LOTu? I dlatego, ze Polska sie dosc slabo promuje i malo kto w USA wie co to Krakow?
lysypiotr76 2024-05-10 21:51   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Dlaczego amerykańskie linie omijają Polskę? AA był blisko uruchomienia połączenia Kraków-Chicago.
A teraz trochę na wesoło:)
Czy francuskie ślimaki, zupa cebulowa ewentualnie angielskie fish and chips lub English breakfast jest w stanie przebić nasze rodzime pierogi?
Czy szkocka whisky może równać się z polską wódką?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy