Delta odebrała samolot w olimpijskim malowaniu

5 maja 2024 09:00
Delta odebrała w piątek (3.05) samolot w olimpijskim malowaniu.
Reklama

Amerykański przewoźnik jest partnerem Amerykańskiego Komitetu Olimpijskiego i Paraolimpijskiego. Z okazji nadchodzących imprez Delta pomalowała swój najnowszy samolot typu Airbus A350-900 w barwy olimpijskie. Maszyna o znakach rejestracyjnych N521DN została dostarczona Delcie 3 maja, kiedy wykonała lot DL9979 z Tuluzy do Atlanty. Na kadłubie samolotu widnieje napis „Team USA” oraz dwie amerykańskie flagi, pod którymi umieszczone zostały symbole igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich.

- Ten samolot został zaprojektowany przez nasz wewnętrzny zespół i reprezentuje zaangażowanie Delty w najważniejszą imprezę sportową czterolecia, a także nasze wsparcie dla amerykańskich sportowców, by mogli oni osiągać możliwie najlepsze wyniki. W nadchodzących miesiącach i latach ten samolot będzie latał po całym świecie. Mamy zatem nadzieję, że będzie on postrzegany jako symbol ciężkiej pracy, poświęcenia i pędu do bycia najlepszymi, które z natury podzielają zarówno amerykańska reprezentacja olimpijska i Delta Air Lines
– powiedziała Alicia Tillman, dyrektorka ds. marketingu Delta Air Lines.Po raz pierwszy Delta pomalowała swój samolot w barwy „Team USA” w 2021 roku przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi Pekin 2022. Partnerstwo będzie obowiązywało do 2028 roku, kiedy w Los Angeles odbędzie się letnia olimpiada. Delta była również jednym ze sponsorów Zimowych Igrzysk Olimpijskich Salt Lake City 2002.

- Nasze malowanie zmienia się wraz z kolejnymi igrzyskami. Niezwykle emocjonującym momentem jest prezentacja samolotu i opadająca kurtyna
– powiedziała Alessandra Rabellino, dyrektorka ds. designu Delta Air Lines.


Polskim przykładem samolotu pomalowanego w barwy olimpijskie jest Dreamliner o znakach rejestracyjnych SP-LRH.


Tegoroczne letnie igrzyska olimpijskie w Paryżu będą rozgrywane od 26 lipca do 11 sierpnia, natomiast igrzyska paraolimpijskie w dniach 28 sierpnia – 8 września.


Fot. Delta Air Lines

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy