LOT oficjalnym przewoźnikiem polskiej reprezentacji olimpijskiej

2 listopada 2017 16:25
5 komentarzy

Polskie Linie Lotnicze LOT i Polski Komitet Olimpijski nawiązały pięcioletnią współpracę, w ramach której ten pierwszy został oficjalnym przewoźnikiem narodowej reprezentacji na trzy kolejne igrzyska w Azji. 

Reklama

Wszystkie rejsy dla polskich sportowców realizowane będą Boeingami 787 Dreamliner. Na 100 dni przed zimowymi rozgrywkami w Korei Południowej LOT zaprezentował swój flagowy samolot w specjalnym olimpijskim malowaniu, którego kadłub ozdobiły koła olimpijskie oraz hasło „Proud to fly the Polish Olympic Team”.

- Jesteśmy dumni, mogąc gościć na naszych pokładach najlepszych polskich sportowców.Jesteśmy w stanie zagwarantować im najbardziej komfortową, bezpośrednią i bezpieczną podróż do trzech olimpijskich stolic: Seulu, Tokio i Pekinu. Rola, jaką mamy zaszczyt pełnić przy tej okazji, jest dla nas bardzo naturalna. Nie tylko dlatego, że wybrane miasta są trzema azjatyckimi kierunkami LOT-u, do których wykonujemy regularne połączenia, ale również dlatego, że naszą misją jest promowanie Polski poza granicami kraju. Ten cel przyświeca wszystkim naszym działaniom – mówi Rafał Milczarski, Prezes LOT-u.

W ramach pięcioletniej współpracy nawiązanej z Polskim Komitetem Olimpijskim, LOT został oficjalnym przewoźnikiem polskich sportowców startujących w trzech kolejnych igrzyskach w Azji: zimowych w Pjongczangu w 2018 r., letnich w Tokio w 2020 r. i zimowych w Pekinie w 2022 r.

Pierwszy rejs samolotu Boeing 787 Dreamliner dla polskiej kadry sportowców wystartuje do Seulu na kilka dni przed rozpoczęciem igrzysk w Korei Południowej. Na swoich pokładach polski przewoźnik gościć będzie razem około 200 członków Reprezentacji, jej sponsorów i partnerów.

- Polski ruch olimpijski z wielką satysfakcją przyjmuje odnowienie wieloletniej współpracy z naszym narodowym przewoźnikiem lotniczym. Nasi sportowcy lubią latać z LOT-em, bo są pewni, że na pokładach jego coraz bardziej nowoczesnych samolotów spotkają się zawsze z dobrą, troskliwą opieką załogi. Mają też ogromne zaufanie do pilotów, którzy zasiadają za sterami tych maszyn – zwłaszcza, że nigdy nie brakowało i wciąż nie brak wśród nich znakomitych sportowców, w tym wielokrotnych medalistów najważniejszych imprez lotniczych – podkreślił prezes PKOl Andrzej Kraśnicki.

LOT regularną współpracę rozpoczął z PKOl-em w 1972 r., kiedy to odbywały się letnie Igrzyska Olimpijskie w Monachium. Polski przewoźnik towarzyszył sportowcom także m.in. podczas igrzysk zimowych, m.in w Vancouver oraz letnich, np. w Londynie i Rio de Janeiro.

W ramach obecnych działań z PKOl, LOT został też partnerem organizacji wydarzeń olimpijskich terenie polskich miast, m.in. pikników olimpijskich w Warszawie.

Poniżej zobaczyć można film prezentujący współpracę LOT i PKOL:


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
salesmenpolska 2017-11-05 17:16   
salesmenpolska - Profil salesmenpolska
Mam nadzieje ze biedni olimpijczycy zdaza na otwarcie olipiady bo LOT slynie z opoznien i odwolanych lotow
gość_9d3bf 2017-11-03 16:53   
gość_9d3bf - Profil gość_9d3bf
Pasazer już po raz drugi w tym roku zaserwował swoim czytelnikom "fake newsa". W lutym opublikował artykuł o nowych połączeniach Garuda Indonesia do Warszawy, czym wywołał przypływ euforii u fanów lotniska na Okęciu znudzonych ignorowaniem go przez linie z innych kontynentów, a teraz jeszcze niesprawdzona informacja o A380.
Gdyby wszystko, co tu jest pisane okazało się prawdą, to mielibyśmy tu Garudę, Thai Airways (pisano o tym we wrześniu ubiegłego roku) i największy samolot na świecie. I byłoby pięknie. Byłoby ;)
gość_2728d 2017-11-03 15:22   
gość_2728d - Profil gość_2728d
gość_e1b35; też tam napisałem o tym samym i też mi wycięli komentarz. Pisać newsa bez sprawdzenia tego też tak mogę :)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy