Boeing 757 Delta Air Lines stracił oponę podczas kołowania

25 stycznia 2024 09:05
Boeing 757 linii Delta Air Lines stracił przednią oponę podczas kołowania na lotnisku w Atlancie. O incydencie piloci dowiedzieli się od załogi innego samolotu.
Reklama
Samolot 20 stycznia br. miał wykonać lot z międzynarodowego lotniska w Atlancie do Bogoty w Kolumbii. Podczas kołowania na pas startowy od samolotu odpadła jedna z przednich opon, która następnie spadła z nasypu. Piloci maszyny o problemie dowiedzieli się od załogi innego samolotu, która o sytuacji poinformowała również kontrolę ruchu.


Feralny boeing 757 pozostał na pasie przez kolejne dwie godziny powodując opóźnienia w ruchu na lotnisku. Pasażerowie przylecieli do Bogoty 5 godzin po czasie na pokładzie innej maszyny. Samolot kolejnego dnia ponownie wzbił się w powietrze, jednak po zaledwie jednym locie został uziemiony i już od trzech dni nie opuścił lotniska w Atlancie. Na ten moment nie są znane przyczyny incydentu.


To nie pierwszy problem boeingów 757 Delty z podwoziem. Rok w temu w innej maszynie pękła opona podczas lądowania w Atlancie. Lewe koło na krótko zapaliło się, zmuszając pilotów do zarządzenia awaryjnej ewakuacji. 190 pasażerów na pokładzie opuściło samolot za pomocą zjeżdżalni, nikt nie odniósł obrażeń.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy