×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin: Zakończono remont progów pasa
Wczoraj (5.01) generalny wykonawca drogi startowej, firma ERBUD SA, złożyła pisemne oświadczenie o zakończeniu prac naprawczych progów 08 i 26, betonowej części drogi startowej Lotniska Warszawa/Modlin.

Powołany przez firmę ERBUD SA ekspert, na podstawie oględzin wydał pozytywną opinię dotyczącą wykonanych prac, zostało to również potwierdzone przez Inspektora Nadzoru Budowy z ramienia generalnego wykonawcy, który w protokole kontroli stwierdził, że obiekt znajduje się w należytym stanie technicznym, zapewniającym dalsze jego bezpieczne użytkowanie.

Zarząd portu zwrócił się do Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego z prośbą o przyspieszenie kontroli zapowiedzianej na 8 stycznia. Jeśli ten podtrzyma pozytywną opinie wydaną przez Inspektora Nadzoru Budowlanego z ramienia generalnego wykonawcy oraz jeśli Urząd Lotnictwa Cywilnego nie zgłosi zastrzeżeń, lotnisko będzie mogło przyjmować samoloty pasażerskie od 16 stycznia.

Uszkodzenia progów 08 i 26 pasa startowego w postaci usterki nawierzchni były podstawą decyzji Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o wstrzymaniu pozwolenia na użytkowanie części drogi startowej wydanej ustnie 22 grudnia i potwierdzonej pisemnie 28 grudnia. Zgodnie z tą decyzją zarząd lotniska w Modlinie miał czas na usunięcie usterek do 31 marca.

Jednocześnie zarząd lotniska prowadzi rozmowy z firmą ERBUD na temat dalszych kroków, które w przyszłości zapobiegną tego typu problemom.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_a360b - Profil
gość_a360b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie