×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Lwów (LWO)


Snilow Arpt
Lotnisko we Lwowie położone jest 6 km od centrum miasta. Nowy terminal powstał na EURO2012.

  • Okazje z Polski na lotnisko Lwów (LWO)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Lwów


Jak dojechać na lotnisko Lwów?


Autobusem:
Autobus (bus) nr 48 odjeżdża 1-2 razy na godzinę do centrum miasta. Podróż trwa ok. 25 min. Cena 2 UAH (płatne u kierowcy, nie ma biletu). Trolejbus nr 9 (1,5 UAH, płatne u kierowcy, trzeba skasować bilet) odjeżdża 300 m od budynku lotniska (po wyjściu kierować się należy w lewo). Trolejbus odjeżdża co 15-30 min. i dojeżdża do przystanku University, skąd w ok. 15 min można dotrzeć do centrum.

Taxi:
Taksówką do centrum miasta można dojechać za ok. 70 UAH. Taksówkarze często proponują ceny 100 UAH, - warto się targować.

Wypożycz auto na lotnisku LwówZalety: Lotnisko nowoczesne i cały czas powiększa siatkę połączeń. Coraz więcej kawiarni i sklepów. Pyszny rogal z kawą za jedyne 14 zł. Jest darmowa woda z dystrybutorów, można nalać sobie do kubeczków lub własnych butelek.
Wady: Nie zauważyłem.
8

/10

09/09/2019 21:27,  
Zalety: Stosunkowo duże jak na skalę przewozów, w miarę nowoczesne i dość wygodne lotnisko, zaprojektowane znacznie "na wyrost". Mogłoby bez problemów obsłużyć 4 - 5 -krotnie większą ilość PAXów. Brak tłoku. Dojazd do/z centrum miasta tramwajem, lecz o każdej porze dnia i nocy oczekują 'pseudo-taksówki', tj. prywatne samochody, którymi za 5 euro lub 25 zł dojechać można do centrum miasta. Toalety w pełni 'europejskie' i w generalnie czyste. Ogólnie dosyć schludnie, choć bez większych luksusów. W tym sensie lotnisko odróżnia się pozytywnie od otaczającej, smutnej i szarej ukraińskiej rzeczywistości. Bez problemu można porozumieć się po polsku. Przyjmowane też są powszechnie polskie złotówki, zamiast tracących szybko na wartości ukraińskich hrywien. Dogodna i niezbyt droga siatka połączeń lotniczych z przesiadką w Kijowie w kierunkach wschodnich (np. do Tbilisi, Teheranu, etc.). Lotnisko w miarę dogodne dla mieszkańców Małopolski podróżujących w kierunkach wschodnich ze względu na tani dojazd autobusem z Krakowa, Tarnowa, Rzeszowa i Przemyśla do Lwowa.
Wady: Większych wad i niedogodności nie zauważono. Powrót do Polski autobusem ze Lwowa oznacza 12-godzinny horror oczekiwania na przejściu granicznym w Korczowej - ale to nie jest już wina lotniska.
7

/10

06/09/2017 15:55,  
Zalety: Tani dojazd do centrum ok 20 PLN
Wady: Pustka... po nowiutkim terminalu hula wiatr
4

/10

29/10/2015 20:47,  

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie