Lotnisko Lwów (LWO)

Lotnisko  Lotnisko Lwów (LWO)

Lotnisko we Lwowie położone jest 6 km od centrum miasta. Nowy terminal powstał na EURO2012.

Zarezerwuj hotel w Lwów (LWO)

Zarezerwuj hotel w mieście Lwów (LWO)

Jak dojechać na lotnisko Lwów (LWO)

Autobusem:
Autobus (bus) nr 48 odjeżdża 1-2 razy na godzinę do centrum miasta. Podróż trwa ok. 25 min. Cena 2 UAH (płatne u kierowcy, nie ma biletu). Trolejbus nr 9 (1,5 UAH, płatne u kierowcy, trzeba skasować bilet) odjeżdża 300 m od budynku lotniska (po wyjściu kierować się należy w lewo). Trolejbus odjeżdża co 15-30 min. i dojeżdża do przystanku University, skąd w ok. 15 min można dotrzeć do centrum.

Taxi:
Taksówką do centrum miasta można dojechać za ok. 70 UAH. Taksówkarze często proponują ceny 100 UAH, - warto się targować.

Mapa okolic lotniska

Parking przy lotnisku Lwów

Zarezerwuj auto w Lwów (LWO)

ArCo 09/09/2019 21:27   
8 Zalety: Lotnisko nowoczesne i cały czas powiększa siatkę połączeń. Coraz więcej kawiarni i sklepów. Pyszny rogal z kawą za jedyne 14 zł. Jest darmowa woda z dystrybutorów, można nalać sobie do kubeczków lub własnych butelek.

Wady: Nie zauważyłem.
ortler 06/09/2017 15:55   
7 Zalety: Stosunkowo duże jak na skalę przewozów, w miarę nowoczesne i dość wygodne lotnisko, zaprojektowane znacznie "na wyrost". Mogłoby bez problemów obsłużyć 4 - 5 -krotnie większą ilość PAXów. Brak tłoku. Dojazd do/z centrum miasta tramwajem, lecz o każdej porze dnia i nocy oczekują 'pseudo-taksówki', tj. prywatne samochody, którymi za 5 euro lub 25 zł dojechać można do centrum miasta. Toalety w pełni 'europejskie' i w generalnie czyste. Ogólnie dosyć schludnie, choć bez większych luksusów. W tym sensie lotnisko odróżnia się pozytywnie od otaczającej, smutnej i szarej ukraińskiej rzeczywistości. Bez problemu można porozumieć się po polsku. Przyjmowane też są powszechnie polskie złotówki, zamiast tracących szybko na wartości ukraińskich hrywien. Dogodna i niezbyt droga siatka połączeń lotniczych z przesiadką w Kijowie w kierunkach wschodnich (np. do Tbilisi, Teheranu, etc.). Lotnisko w miarę dogodne dla mieszkańców Małopolski podróżujących w kierunkach wschodnich ze względu na tani dojazd autobusem z Krakowa, Tarnowa, Rzeszowa i Przemyśla do Lwowa.

Wady: Większych wad i niedogodności nie zauważono. Powrót do Polski autobusem ze Lwowa oznacza 12-godzinny horror oczekiwania na przejściu granicznym w Korczowej - ale to nie jest już wina lotniska.
maxd 29/10/2015 20:47   
4 Zalety: Tani dojazd do centrum ok 20 PLN

Wady: Pustka... po nowiutkim terminalu hula wiatr
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy