Otwarte niebo do Lwowa

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
17 kwietnia 2015 10:44
2 komentarze
Od początku kwietnia europejscy przewoźnicy nie muszą występować o zgodę ukraińskiego nadzoru, by uruchomić połączenia do Lwowa. Władze tego kraju jednostronnie wprowadziły "otwarte niebo" w ograniczonym zakresie dla przewoźników z Unii Europejskiej.
Reklama

Jednostronna decyzja władz Ukrainy oznacza, że linie z krajów UE nadal muszą uzyskać zgodę organów w kraju startu połączenia, o ile wymagają tego lokalne przepisy. Nie potrzebują natomiast specjalnej zgody ze strony ukraińskiej - ta jest wydawana automatycznie.

Takie przepisy obowiązują od 2 kwietnia i dotyczą jedynie lotniska we Lwowie. Wszystkie pozostałe ukraińskie porty lotnicze nadal są objęte starymi umowami międzyrządowymi.

Władze Ukrainy chcą w ten sposób zachęcić przewoźników do otwierania połączeń do tego miasta na zachodzie kraju.

Lotnisko we Lwowie w 2014 r. obsłużyło 585 tys. pasażerów, co stanowiło spadek o 16,6 proc. w stosunku do 2013 r. Ten rok również może być trudny, bo loty z tego miasta kasuje Wizz Air. Wiąże się to z zawieszeniem lotów filii tej linii Wizz Air Ukraine. W styczniu w Lwowie ubyło 19 proc. pasażerów, a w lutym 10,8 proc.

fot. juanedc (Flickr.com/CC)
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

gość_54e97 2015-04-17 19:29   
gość_54e97 - Profil gość_54e97
Po takiej informacji nie pozostaje więc nic tylko oczekiwanie na ogłoszenie przez W6 połączenia WAW-LWO 2/3 razy w tygodniu. Obłożenie gwarantowane, bo większość Polaków by chciała zobaczyć polskie akcenty we Lwowie, a do tego sporo Ukraińców pracuje na Mazowszu.
gość_fa213 2015-04-17 16:35   
gość_fa213 - Profil gość_fa213
To jest prawdziwa ciekawostka. I znaczne ułatwienie. Ciekawe, czy ruch z i do Lwowa zwiększy się dzięki temu? Zachodnia Ukraina to najspokojniejszy region mimo niepokojów politycznych, ciekawe, czy regulacje prawne były na tyle odstraszającym czynnikiem dla przewoźników, że po ich zniesieniu zaczną mieć ochotę na latanie do Lwowa.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama