Atak na Lwów. Zbombardowano tereny przylotniskowe

18 marca 2022 08:46
Ukraina stawia skuteczny opór rosyjskim wojskom od ponad trzech tygodni. Minionej nocy (17/18.03) Rosja przypuściła atak rakietowy na Lwów. Zniszczeniu miały ulec m.in. zakłady naprawy samolotów zlokalizowane nieopodal lwowskiego lotniska.
Reklama
24 lutego 2022 roku rozpoczęła się rosyjska inwazja militarna na Ukrainę. Każdego dnia i każdej nocy na niewinne ukraińskie miasta spadają dziesiątki rakiet i bomb. Niszczone są nie tylko obiekty wojskowe, ale również infrastruktura cywilna, w której chronią się ukraińscy mieszkańcy. Mimo brutalnego ataku Rosji Ukraina skutecznie przeciwstawia się ofensywie wroga od ponad trzech tygodni. Zdesperowany okupant ucieka się do coraz mniej humanitarnych działań.


Minionej nocy (17/18.03) Rosja przypuściła atak rakietowy na Lwów. W kierunku miasta wystrzelono sześć rakiet z okrętu podwodnego na Morzu Czarnym. Jednym z celów uderzenia były obiekty przylotniskowe. Mer Lwowa Andrij Sadowy przekazał, że rosyjski atak spowodował duże zniszczenia zakładu naprawy samolotów, który znajduje się w bliskim sąsiedztwie lwowskiego lotniska. Nie ma informacji o ofiarach.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy