Opinie

300-stu z LOT-u złożonych w ofierze CPK 300-stu z LOT-u złożonych w ofierze CPK
12 stycznia 2021 09:05
Zwolnienia grupowe w Locie są logiczne, ale budzą sprzeciw, bo idą pod prąd filozofii tarcz antykryzysowych oferowanych przez rząd. A w tle przebija dogmat sukcesu CPK.
Rok 2020 z mocnymi wstrząsami. I nie były to zwykłe turbulencje Rok 2020 z mocnymi wstrząsami. I nie były to zwykłe turbulencje
30 grudnia 2020 09:00
2020 to nie była szczęśliwą liczba dla branży lotniczej. Jedno zdarzenie przyćmiło wszystkie pozostałe, jednak w kończącym się roku wydarzyło się trochę więcej niż tylko wszechogarniająca pandemia. Podsumowujemy kończący się rok.
Konsolidacje na rynku azjatyckim. Rynek nie będzie przyjazny maluchom Konsolidacje na rynku azjatyckim. Rynek nie będzie przyjazny maluchom
10 grudnia 2020 09:37
W Azji obserwujemy już procesy konsolidacyjne na rynku lotniczym. ANA może połączyć się z JAL-em, Korean przejmuje Asianę, a trzy koreańskie linie niskokosztowe połączą się w jeden podmiot. Postpandemiczny rynek lotniczy nie będzie przyjazny "maluchom".
Przyszłość lotnisk aglomeracji warszawskiej. Co czeka Okęcie, Modlin i Radom? Przyszłość lotnisk aglomeracji warszawskiej. Co czeka Okęcie, Modlin i Radom?
07 grudnia 2020 09:00
Jak będzie wyglądała przyszłość lotnisk aglomeracji warszawskiej. Co czeka Okęcie, Modlin i Radom? Niestety pytań jest więcej niż odpowiedzi.
Trudna sztuka prognozowania Trudna sztuka prognozowania
30 listopada 2020 09:00
Niedawno Michael O'Leary, prezes Grupy Ryanair po raz kolejny zaskoczył lotnicze środowisko przedstawiając swoją prognozę ruchu lotniczego w Europie na najbliższego lata. Stwierdził, że ruch powróci do poziomu z 2019 już w roku 2022.
Strategiczne i długofalowe skutki przejęcia Asiany przez Korean Air Strategiczne i długofalowe skutki przejęcia Asiany przez Korean Air
25 listopada 2020 12:00
Kilka dni temu Korean Air poinformował, że przejmie swojego mniejszego konkurenta – Asianę. Transakcja odbędzie się przy finansowym i oczywiście politycznym wsparciu rządu koreańskiego. W ten sposób powstanie jedna z największych linii lotniczych w Azji i na świecie.
Opinie: Karawana prze do przodu. Pierwsza faza finansowania CPK Opinie: Karawana prze do przodu. Pierwsza faza finansowania CPK
04 listopada 2020 09:00
Rząd przyjął plan finansowania CPK. Pierwsza faza budowy, która ma kosztować 13 mld złotych i być finansowana poprzez emisję papierów wartościowych.
Antymaxowa histeria Antymaxowa histeria
19 października 2020 09:01
Maxy zapewne już za kilka miesięcy powrócą do służy. Podważanie zaufania do nich jest mocno szkodliwe dla nas wszystkich.
Jak lata Europa? Jak lata Europa?
01 października 2020 09:00
W sytuacji ogromnej niepewności, gdy wysłuchujemy różnych opinii analityków warto, trzymać się realnych danych. Dane Eurocontrol obrazują aktualny przebieg pandemicznego kryzysu.
Pandemiczne milczenie. Pytania cały czas pozostają bez odpowiedzi Pandemiczne milczenie. Pytania cały czas pozostają bez odpowiedzi
15 września 2020 11:54
Eksperci i dziennikarze zajmujący się polskim rynkiem lotniczym od wielu miesięcy są w bardzo specyficznej sytuacji. Zadają decydentom pytania, na które nie uzyskują odpowiedzi.
ACI Europe: Nowy raport o sytuacji rynkowej i prognoza ruchu ACI Europe: Nowy raport o sytuacji rynkowej i prognoza ruchu
04 września 2020 09:00
W ostatnim raporcie ACI Europe opublikował raport rynkowy i średnioterminową prognozę ruchu. W bieżącym roku przewidywany spadek ruchu to 58,4 proc., a więc praktycznie identyczny, jak w prognozie IATA, a w porównaniu z prognozą przedpandemiczną to 59,6 proc.
Opinie: Odważna i zaskakująca decyzja o wejściu KLM do Poznania Opinie: Odważna i zaskakująca decyzja o wejściu KLM do Poznania
14 sierpnia 2020 09:05
Połączenia KLM-u do Krakowa, Gdańska i Wrocławia okazały się sukcesem. Wiadomo było, że przyjdzie pora na Poznań. Nikt nie spodziewał się tak odważnej decyzji w trakcie załamania rynkowego.
Opinie: Prognozy zmian w popycie, punktem wyjścia do analizy ruchu Opinie: Prognozy zmian w popycie, punktem wyjścia do analizy ruchu
30 lipca 2020 09:00
W poniedziałek ukazał się na naszym łamach artykuł „Scenariusze wzrostu dla Lotniska Chopina”. To bardzo interesujący głos w dyskusji o przyszłości polskiego rynku lotniczego, gdyż od prognoz zmian w popycie rozpoczynają się wszystkie poważne analizy.
Opinie: LOT na wakacje – czy to projekt biznesowy? Opinie: LOT na wakacje – czy to projekt biznesowy?
30 czerwca 2020 09:00
Czy w przypadku ogromnej, jak na obecną sytuację, propozycji "LOT na wakacje" można ją analizować w kategoriach biznesowych? Pojawiające się komentarze nadające temu projektowi strategiczne znaczenie - skłoniły nas do zabrania głosu.
CPK – najważniejszy komponent kolejowy CPK – najważniejszy komponent kolejowy
24 czerwca 2020 09:00
Wielu obserwatorów twierdzi, że CPK to wciąż przedsięwzięcie szekspirowskie – słowa, słowa, słowa. Rzeczywiście słów jest bardzo, bardzo dużo. Czasami wyjątkowo górnolotnych. Jednak nie tylko. Wydawane są realne pieniądze i to duże.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama