Opinie

CPK: "Nie klękamy przed ryzykami". Ślady merytorycznych argumentów CPK:
29 października 2021 15:00
Wciąż próbujemy debatować, gdy w kwestii CPK, od wielu dni trwa ofensywa informacyjno-marketingowo. Wręcz propagandowa. Staramy się reagować, gdy pojawiają się choćby ślady argumentów merytorycznych.
Dyskusja o CPK. MOL wywołał decydentów do tablicy Dyskusja o CPK. MOL wywołał decydentów do tablicy
06 października 2021 16:07
Głównie dzięki mediom, a czasami i wypowiedziom znaczących postaci związanych z rynkiem lotniczym, takich, jak Michael O'Leary, prezes grupy Ryanair - decydenci wypowiadają się nieco bardziej konkretnie w kwestii CPK.
CPK, Modlin, Radom – dyskutujmy poważnie! CPK, Modlin, Radom – dyskutujmy poważnie!
30 września 2021 09:10
Przy okazji niby-dyskusji pomiędzy szefem Ryanaira i polskimi obrońcami obecnych koncepcji podjęliśmy kolejną próbę skierowania polemik na merytoryczne tory.
Podwyżki PAŻP: Przesada czy akceptowalna praktyka? Podwyżki PAŻP: Przesada czy akceptowalna praktyka?
22 września 2021 09:00
Nie wiadomo czy PAŻP ugnie się pod naciskiem regionalnych portów lotniczych, Enter Aira i Ryanaira. Część podwyżek powinien zmienić, a może nawet wycofać.
Nasza dyskusja o rozwoju polskiego systemu transportu lotniczego Nasza dyskusja o rozwoju polskiego systemu transportu lotniczego
10 września 2021 09:00
W tytule nawiązujemy do całego systemu transportu, choć artykuł skoncentruje się na kwestiach związanych z transportem lotniczym. To uzasadnione, gdyż od lat punktem centralnym polskiej strategii transportowej jest stworzenie wielkiego lotniska przesiadkowego – CPK.
Polityka rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce Polityka rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce
08 września 2021 09:00
Po opublikowaniu projektu dokumentu rządowego dotyczącego wieloletniej strategii rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce, w mediach pojawiła się fala dyskusji. Nieco dziwne jest to, że zdecydowanie najbardziej aktywne w tej dyskusji są władze samorządowe oraz porty regionalne.
JetBlue przyleciał do Europy. Czy zajmie miejsce Norwegiana? JetBlue przyleciał do Europy. Czy zajmie miejsce Norwegiana?
16 sierpnia 2021 09:00
Amerykański JetBlue rozpoczął swoje pierwsze operacje interkontynentalne uruchamiając połączenie do Londynu. Czy zajmie miejsce Norwegiana?
Fiszer: Uczmy się zatem od tych, u których ruch lotniczy jest naprawdę wielki Fiszer: Uczmy się zatem od tych, u których ruch lotniczy jest naprawdę wielki
29 lipca 2021 09:00
Budowa CPK jeszcze nie ruszyła, nie wiadomo, kiedy zostanie uruchomiony, to trzeba szukać innych rozwiązań. Znaczna część warszawskiego ruchu odbywa się obecnie przez Okęcie, które dla Warszawy staje się coraz bardziej uciążliwy. Odpowiedzią na problemy może być Modlin.
Skrót raportu Pasazer.com omawiający "Politykę rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce" Skrót raportu Pasazer.com omawiający
20 lipca 2021 09:00
Prezentujemy streszczenie szerokiej analizy Pasazer.com do projektu dokumentu „Polityka rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce do roku 2030 z perspektywą do roku 2040”. Pełna analiza już w czwartek na naszych łamach.
LOT bez agresywnej ekspansji i nadmiernego ryzyka LOT bez agresywnej ekspansji i nadmiernego ryzyka
18 czerwca 2021 09:00
Rząd polski zobowiązał się, że LOT nie będzie angażował się w agresywną ekspansję handlową finansowaną z pomocy publicznej lub nie podejmie nadmiernego ryzyka - wynika z dokumentów Komisji Europejskiej. Co zatem z CPK i wielkim LOT-em?
Opinie: Warszawskie lotniska. O co tu chodzi? Opinie: Warszawskie lotniska. O co tu chodzi?
12 maja 2021 09:00
Sceptycy, po posiedzeniu Komisji Infrastruktury, stwierdzili, że jej wysłuchanie to strata czasu. Nie uzyskano żadnych nowych informacji, nie posunięto się o włos by zrozumieć intencje władz odnośnie infrastruktury lotniskowej dla Polski Centralnej oraz strategii, która się za nimi kryje.
Opinie: Grozi nam spłycenie systemu transportu lotniczego oraz osłabienie konkurencji Opinie: Grozi nam spłycenie systemu transportu lotniczego oraz osłabienie konkurencji
30 kwietnia 2021 13:12
Zejście z rynku wielu linii sieciowych i hybrydowych może spowodować nie tyle zubożenie i spłycenie europejskiego systemu transportu lotniczego, ale zdecydowane osłabienie, na wielu obszarach, konkurencji.
Opinie: Czy PPL traktuje lotnisko w Modlinie jak inwestor branżowy? Opinie: Czy PPL traktuje lotnisko w Modlinie jak inwestor branżowy?
28 kwietnia 2021 08:57
Niedawno PPL przekazał mediom bardzo zdawkowe wyjaśnienie, dlaczego nie zgadza się na francuskiego inwestora w Modlinie – firmę Egis.
Odbudowa ruchu potrwa nawet 4 lata. Odbudowa finansów dłużej Odbudowa ruchu potrwa nawet 4 lata. Odbudowa finansów dłużej
13 kwietnia 2021 10:14
Odtworzenie ruchu pasażerskiego potrwa nawet cztery lata, ale dłużej potrwa odbudowa finansów w przedsiębiorstwach, uważa Artur Tomasik, prezes zarządu Związku Regionalnych Portów Lotniczych.
KE i rząd włoski wciąż negocjują warunki uruchomienia linii ITA KE i rząd włoski wciąż negocjują warunki uruchomienia linii ITA
09 kwietnia 2021 09:00
KE żąda startu nowej linii ITA właściwie od zera. Strona włoska chciałaby, aby, chociaż w pewnym stopniu, miała miejsce kontynuacja starej Alitalii.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama