Opinie

Opinie: Proces decyzyjny CPK. Rola audytu merytorycznego Opinie: Proces decyzyjny CPK. Rola audytu merytorycznego
27 marca 2024 09:10
Wygląda na to, że to audyt merytoryczny komponentu lotniskowego ma przesądzić o tym czy projekt CPK będzie realizowany.Moim zdaniem wynik analizy będzie musiał być zero-jedynkowy. Pisze Marek Serafin.
Nie śmiejmy się z duoportu. Jest jak pospolitość, która skrzeczy Nie śmiejmy się z duoportu. Jest jak pospolitość, która skrzeczy
18 stycznia 2024 10:21
Koncepcja duoportu w aglomeracji warszawskiej będzie realizowana, choć nie w taki sposób jak ją opisują jej prześmiewcy.
Lotnicze podsumowanie rządów PiS Lotnicze podsumowanie rządów PiS
8 stycznia 2024 09:15
Choć przez osiem ostatnich lat Zjednoczona Prawica nie rozwiązała dylematów polskiej awiacji, to podjęte próby i rozpoczęte projekty powinny zmusić nowy rząd do konkretnych działań.
Opinia: Co dalej z polską awiacją? Głos polemiczny Opinia: Co dalej z polską awiacją? Głos polemiczny
24 października 2023 09:00
W zeszłym tygodniu opublikowaliśmy opinię, w której zaprezentowano poglądy na temat CPK, z którymi w wielu ważnych kwestiach chciałbym polemizować. Zatrzymanie projektu CPK w obecnym kształcie powinno być priorytetem.
Opinie: Dwa rejsy Wizz Aira w Radomiu wiosny nie czynią Opinie: Dwa rejsy Wizz Aira w Radomiu wiosny nie czynią
20 października 2023 09:00
Zapowiedź bardzo skromnej obecności Wizz Aira w Radomiu nie jest odpowiedzią na problem. Przewoźnik będzie obsługiwał z nowego lotniska tylko dwa rejsy tygodniowo.
Likwidacja Lotniska Chopina to konieczność Likwidacja Lotniska Chopina to konieczność
24 lipca 2023 11:18
Zachowanie portu lotniczego na Okęciu po otwarciu CPK jest gwarancją katastrofy finansowej lotniska w Baranowie.
Opinie: Strategia Zorby dla aglomeracji warszawskiej Opinie: Strategia Zorby dla aglomeracji warszawskiej
28 czerwca 2023 09:00
Zgłoszenia slotowe Ryanaira dotyczące rejsów z Lotniska Chopina w sezonie "Zima 2023/24" to bardzo dobra okazja do podsumowania sytuacji w aglomeracji warszawskiej w okresie najbliższych kilku lat.
Opinie: Przyszłość lotniska w Radomiu Opinie: Przyszłość lotniska w Radomiu
23 maja 2023 10:00
Możemy już obiektywnie ocenić perspektywy, i to kilkuletnie nowego lotniska w Radomiu. Łącznie z prognozami IATA, na które CPK się powołuje.
Opinie: Strzała z łuku została wystrzelona, teraz maluje się wokół niej tarczę Opinie: Strzała z łuku została wystrzelona, teraz maluje się wokół niej tarczę
28 marca 2023 09:15
Lista ważnych kwestii projektu CPK, które są wciąż owiane mgłą tajemnicy jest długa. Dziś zajmiemy się dwiema, które mają szczególne znaczenie. To obecna sytuacja i przyszłość Polskich Linii Lotniczych LOT oraz przepustowość Lotniska Chopina.
Turbulencje 2022 Turbulencje 2022
4 stycznia 2023 09:30
Polska branża lotnicza powinna żegnać rok 2022 bez żalu. Nie był to dobry czas dla awiacji, a to co zaczęło się złego w ubiegłym roku będzie trwało i w 2023.
Opinia: Wielostronne szachy w aglomeracji warszawskiej Opinia: Wielostronne szachy w aglomeracji warszawskiej
21 listopada 2022 10:14
Prawdopodobny powrót Ryanaira na Lotnisko Chopina to wydarzenie o ogromnym znaczeniu dla całego systemu transportowego obsługującego aglomerację warszawską i okolice. Warto zastanowić się nad jego rynkowym i biznesowym tłem oraz konsekwencjami.
Opinie: Przemyślana i konsekwentna ekspansja KLM w Polsce kontra... Radom Opinie: Przemyślana i konsekwentna ekspansja KLM w Polsce kontra... Radom
22 września 2022 09:00
Trwa konsekwentna ekspansja KLM-u w Polsce. To część europejskiej strategii przewoźnika. Natomiast lotnisko w Radomiu chyba zbyt często mówi o sukcesach, które mają nadejść w nie bardzo określonej przyszłości. Rzeczywistość jednak jest inna.
Klejenie w pośpiechu porcelany. Czyli o konflikcie w PAŻP-ie bez emocji Klejenie w pośpiechu porcelany. Czyli o konflikcie w PAŻP-ie bez emocji
25 kwietnia 2022 13:30
Rozmowy kierownictwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z kontrolerami ruchu lotniczego ciągle trwają. Warto spojrzeć na ten konflikt chłodniejszym okiem.
Trudny powrót rosyjskich turystów do domu Trudny powrót rosyjskich turystów do domu
10 marca 2022 08:18
W wyniku rosyjskiej agresji w Ukrainie przestrzeń powietrzna Stanów Zjednoczonych, Kanady i krajów Unii Europejskiej pozostaje zamknięta dla rosyjskich przewoźników. Na Karaibach utknęło 17 tys. Rosjan.
CPK: MF martwi się o fundusze, MI punktuje słabości projektu CPK: MF martwi się o fundusze, MI punktuje słabości projektu
17 lutego 2022 09:00
Walka o tory do CPK. Ministerstwo Finansów martwi się o fundusze, Ministerstwo Infrastruktury punktuje słabości projektu. Komentarz Tomasza Wardaka.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy