Opinie

Opinie: Prognozy zmian w popycie, punktem wyjścia do analizy ruchu
30 lipca 2020 09:00
Opinie: Prognozy zmian w popycie, punktem wyjścia do analizy ruchu W poniedziałek ukazał się na naszym łamach artykuł „Scenariusze wzrostu dla Lotniska Chopina”. To bardzo interesujący głos w dyskusji o przyszłości polskiego rynku lotniczego, gdyż od prognoz zmian w popycie rozpoczynają się wszystkie poważne analizy.
Opinie: LOT na wakacje – czy to projekt biznesowy?
30 czerwca 2020 09:00
Opinie: LOT na wakacje – czy to projekt biznesowy? Czy w przypadku ogromnej, jak na obecną sytuację, propozycji "LOT na wakacje" można ją analizować w kategoriach biznesowych? Pojawiające się komentarze nadające temu projektowi strategiczne znaczenie - skłoniły nas do zabrania głosu.
CPK – najważniejszy komponent kolejowy
24 czerwca 2020 09:00
CPK – najważniejszy komponent kolejowy Wielu obserwatorów twierdzi, że CPK to wciąż przedsięwzięcie szekspirowskie – słowa, słowa, słowa. Rzeczywiście słów jest bardzo, bardzo dużo. Czasami wyjątkowo górnolotnych. Jednak nie tylko. Wydawane są realne pieniądze i to duże.
Opinie: Alitalia 4.0 a LOT 2.0
15 czerwca 2020 14:35
Opinie: Alitalia 4.0 a LOT 2.0 Według włoskich mediów KE przekazała włoskiemu rządowi informację, że jego obecne plany stworzenia kolejnego klonu Alitalii są nie do zaakceptowania.
Branża alarmuje: Blokada połowy miejsc w samolocie jest bezzasadna
09 czerwca 2020 09:00
Branża alarmuje: Blokada połowy miejsc w samolocie jest bezzasadna Transport lotniczy podlega większym obostrzeniom niż kołowy i szynowy, a blokada połowy miejsc obowiązuje tylko w samolotach. EASA zaleca dobrowolne dystansowanie w samolotach w miarę możliwości. Polski regulator jest jedynym w Europie, który stosuje tak rygorystyczne ograniczenia.
Komentarz: Pomoc dla Lufthansy – niespodziewany zwrot akcji
03 czerwca 2020 09:00
Komentarz: Pomoc dla Lufthansy – niespodziewany zwrot akcji Wydarzenia toczą się błyskawicznie. W ubiegłą środę Rada Nadzorcza Lufthansy praktycznie odrzuciła warunki pomocy, by w sobotę przyjąć nowe warunki Komisji Europejskiej.
Eksperci o branży lotniczej po pandemii
01 czerwca 2020 09:00
Eksperci o branży lotniczej po pandemii Jak będzie wyglądać branża lotnicza po pandemii. Jak zmieni się ruch lotniczy i czy ceny biletów wzrosną - zastanawiali się eksperci branży lotniczej, podczas debaty na żywo, organizowanej przez portal Pasazer.com.
Komentarz: Pomoc publiczna dla Lufthansy. KE wchodzi do gry
28 maja 2020 13:00
Komentarz: Pomoc publiczna dla Lufthansy. KE wchodzi do gry Po tygodniach negocjacji rząd niemiecki i zarząd Lufthansy uzgodniły pakiet pomocowy, który musi być jeszcze zatwierdzony przez Komisję Europejską. Wartość przyjrzeć się mu nieco bliżej ze względu na rolę, jaką cała grupa odgrywa na rynku europejskim, a szczególnie w naszym regionie.
Opinie: Nikt nie jest bardziej pewny siebie niż ignoranci
15 maja 2020 11:01
Opinie: Nikt nie jest bardziej pewny siebie niż ignoranci Gdy polemika wynikająca z nieznajomości tematu, zwiększa zamęt myślowy i poznawczy w tak ważnej społecznie sprawie, jak CPK trzeba reagować i prostować. Szczególnie wtedy konieczna jest merytoryczna dyskusja oparta na zweryfikowanych danych i przemyślanych analizach.
Opinie: Czy nas kryzys nie dotyczy albo dotyczy mniej?
11 maja 2020 09:00
Opinie: Czy nas kryzys nie dotyczy albo dotyczy mniej? Wielu z nas zastanawia się skąd bierze się ten ogromny, oficjalny optymizm dotyczący, między innymi, kontynuowania przedpandemicznej strategii, w odniesieniu do projektu CPK, tworzenia wielkiego LOT-u oraz finalizowania radomskiej inwestycji.
Moraczewski: Liczę, że głos lotnisk regionalnych zostanie wysłuchany
06 maja 2020 09:00
Moraczewski: Liczę, że głos lotnisk regionalnych zostanie wysłuchany - Ciężko wyobrazić sobie dalszy postęp ekonomiczny i odbudowę gospodarki po kryzysie, bez dostępności lotniczej i orientacji na ten sektor rynku – mówi Tomasz Moraczewski, prezes bydgoskiego lotniska. Doradza jednak ostrożność zwłaszcza w realizacji dużych, ponadpokoleniowych projektów.
Pożegnanie Condora
16 kwietnia 2020 09:00
Pożegnanie Condora PGL, rezygnując z zawarcia kontraktu z Condorem, zwalnia się jednocześnie z konieczności rzetelnego wyjaśnienia opinii publicznej styczniowej decyzji o przejęciu niemieckiej firmy.
Leman: Przewoźnicy autokarowi repatriowali wielokrotnie więcej osób niż LOT
15 kwietnia 2020 09:00
Leman: Przewoźnicy autokarowi repatriowali wielokrotnie więcej osób niż LOT W ocenie Michała Lemana, eksperta transportu i dyrektora zarządzającego Flixbusa w Polsce i na Ukrainie, akcję powrotów do domu można było zorganizować z udziałem wielu podmiotów i niemal bezkosztowo dla pasażerów. Zapowiedzi pozwów zbiorowych mogą oznaczać, że usłyszymy w tej sprawie wyjaśnienia.
Opinie: Ratunku, idea CPK wiecznie żywa!
09 kwietnia 2020 13:21
Opinie: Ratunku, idea CPK wiecznie żywa! Business Insider opublikował wczoraj (8.04) rozmowę z Sebastianem Mikoszem na temat kupna Condora oraz celowości kontynuowania projektu CPK. Jednak polemika z jego poglądami nie jest prosta, gdyż nie są one poparte prawie żadnymi konkretnymi argumentami.
Kuś: Obsłużymy 40-50 proc. ruchu zeszłorocznego
08 kwietnia 2020 09:15
Kuś: Obsłużymy 40-50 proc. ruchu zeszłorocznego - W całym roku 2020 obsłużymy 40-50 proc. ruchu zeszłorocznego. I do takiej sytuacji od strony kosztowej staramy się przygotować firmę - mówi Dariusz Kuś, prezes lotniska we Wrocławiu.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama