Opinie

Opinia: Wielostronne szachy w aglomeracji warszawskiej Opinia: Wielostronne szachy w aglomeracji warszawskiej
21 listopada 2022 10:14
Prawdopodobny powrót Ryanaira na Lotnisko Chopina to wydarzenie o ogromnym znaczeniu dla całego systemu transportowego obsługującego aglomerację warszawską i okolice. Warto zastanowić się nad jego rynkowym i biznesowym tłem oraz konsekwencjami.
Opinie: Przemyślana i konsekwentna ekspansja KLM w Polsce kontra... Radom Opinie: Przemyślana i konsekwentna ekspansja KLM w Polsce kontra... Radom
22 września 2022 09:00
Trwa konsekwentna ekspansja KLM-u w Polsce. To część europejskiej strategii przewoźnika. Natomiast lotnisko w Radomiu chyba zbyt często mówi o sukcesach, które mają nadejść w nie bardzo określonej przyszłości. Rzeczywistość jednak jest inna.
Klejenie w pośpiechu porcelany. Czyli o konflikcie w PAŻP-ie bez emocji Klejenie w pośpiechu porcelany. Czyli o konflikcie w PAŻP-ie bez emocji
25 kwietnia 2022 13:30
Rozmowy kierownictwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z kontrolerami ruchu lotniczego ciągle trwają. Warto spojrzeć na ten konflikt chłodniejszym okiem.
Trudny powrót rosyjskich turystów do domu Trudny powrót rosyjskich turystów do domu
10 marca 2022 08:18
W wyniku rosyjskiej agresji w Ukrainie przestrzeń powietrzna Stanów Zjednoczonych, Kanady i krajów Unii Europejskiej pozostaje zamknięta dla rosyjskich przewoźników. Na Karaibach utknęło 17 tys. Rosjan.
CPK: MF martwi się o fundusze, MI punktuje słabości projektu CPK: MF martwi się o fundusze, MI punktuje słabości projektu
17 lutego 2022 09:00
Walka o tory do CPK. Ministerstwo Finansów martwi się o fundusze, Ministerstwo Infrastruktury punktuje słabości projektu. Komentarz Tomasza Wardaka.
Turbulencje 2021 Turbulencje 2021
04 stycznia 2022 09:00
Największy kryzys w historii lotnictwa cywilnego trwa już 22 miesiąc. W minionym pandemicznym roku 2021, wydarzyły się też wstrząsy o mniejszej sile rażenia, które jednak miały albo będą miały wpływ na polską branżę lotniczą.
Opinie: Dobry czas na kupowanie samolotów Opinie: Dobry czas na kupowanie samolotów
20 grudnia 2021 12:16
W połowie grudnia Grupa AF/KLM podpisała kontrakt na zakup 100 samolotów A320neo z prawem zakupu dodatkowych sześćdziesięciu. Są one przeznaczone dla KLM-u oraz Transavii – zarówno holenderskiej jak i jej francuskiej spółki córki.
Opinie: Czy koreańskie pieniądze są już w drodze do Polski? Opinie: Czy koreańskie pieniądze są już w drodze do Polski?
16 grudnia 2021 08:30
Po podpisaniu polsko – koreańskiego dokumentu o współpracy przy projekcie CPK, w mediach pojawiło się wiele optymistycznych tekstów z entuzjastycznie wręcz sformułowanymi tytułami. Zejdźmy na ziemię.
Opinie: Dziwny pomysł polityków. Nowa linia dla Ukrainy Opinie: Dziwny pomysł polityków. Nowa linia dla Ukrainy
03 grudnia 2021 09:00
Media poinformowały niedawno, że na Ukrainie ma powstać nowa linia narodowa. Najważniejsi politycy w tym kraju przedstawili opinii publicznej wizję rozwoju w tym kraju sektora lotniczego, a w tym nowego narodowego przewoźnika Ukrainian National Airline.
CPK: "Nie klękamy przed ryzykami". Ślady merytorycznych argumentów CPK:
29 października 2021 15:00
Wciąż próbujemy debatować, gdy w kwestii CPK, od wielu dni trwa ofensywa informacyjno-marketingowo. Wręcz propagandowa. Staramy się reagować, gdy pojawiają się choćby ślady argumentów merytorycznych.
Dyskusja o CPK. MOL wywołał decydentów do tablicy Dyskusja o CPK. MOL wywołał decydentów do tablicy
06 października 2021 16:07
Głównie dzięki mediom, a czasami i wypowiedziom znaczących postaci związanych z rynkiem lotniczym, takich, jak Michael O'Leary, prezes grupy Ryanair - decydenci wypowiadają się nieco bardziej konkretnie w kwestii CPK.
CPK, Modlin, Radom – dyskutujmy poważnie! CPK, Modlin, Radom – dyskutujmy poważnie!
30 września 2021 09:10
Przy okazji niby-dyskusji pomiędzy szefem Ryanaira i polskimi obrońcami obecnych koncepcji podjęliśmy kolejną próbę skierowania polemik na merytoryczne tory.
Podwyżki PAŻP: Przesada czy akceptowalna praktyka? Podwyżki PAŻP: Przesada czy akceptowalna praktyka?
22 września 2021 09:00
Nie wiadomo czy PAŻP ugnie się pod naciskiem regionalnych portów lotniczych, Enter Aira i Ryanaira. Część podwyżek powinien zmienić, a może nawet wycofać.
Nasza dyskusja o rozwoju polskiego systemu transportu lotniczego Nasza dyskusja o rozwoju polskiego systemu transportu lotniczego
10 września 2021 09:00
W tytule nawiązujemy do całego systemu transportu, choć artykuł skoncentruje się na kwestiach związanych z transportem lotniczym. To uzasadnione, gdyż od lat punktem centralnym polskiej strategii transportowej jest stworzenie wielkiego lotniska przesiadkowego – CPK.
Polityka rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce Polityka rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce
08 września 2021 09:00
Po opublikowaniu projektu dokumentu rządowego dotyczącego wieloletniej strategii rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce, w mediach pojawiła się fala dyskusji. Nieco dziwne jest to, że zdecydowanie najbardziej aktywne w tej dyskusji są władze samorządowe oraz porty regionalne.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama