×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dzień otwarty w Modlinie. Na różowo
W sobotę (7.07) w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Warszawa - Modlin odbył się dzień otwarty. Nie mogło tam zabraknąć redakcji Pasazer.com.

Oficjalne otwarcie lotniska już za niewiele ponad tydzień. Operacje lotnicze zainauguruje 16 lipca irlandzki przewoźnik Ryanair, a dwa dni później z Modlina operować zacznie węgierski Wizz Air.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin to pierwsze w Polsce lotnisko stworzone dla przewoźników niskokosztowych. Władze portu rozmawiają także z innymi operatorami, w tym z liniami czarterowymi, dla których to lądowanie w Modlinie ma przewagę nad Lotniskiem Chopina, głownie ze względu na całodobową możliwość wykonywania operacji lotniczych.

Podczas dnia otwartego, ponad 900 chętnych mogło testować nowy terminal. Aby wziąć udział w wielkim teście lotniska, należało uprzednio wypełnić zgłoszenie na stronie internetowej portu, a następnie przybyć do Modlina i wirtualnie uczestniczyć w działaniach lotniska 'na niby'.

Uczestnicy otrzymali bilety i karty pokładowe, sprawdzali, jak będzie wyglądał proces odprawy biletowo-bagażowej, poddawani byli fikcyjnej odprawie celnej, a nawet 'na niby' witali bliskich oczekujących w hali przylotów. - Właśnie wróciłam z Rodos. Było fajnie, choć krótko - uśmiecha się Agnieszka, pasażerka wirtualnego rejsu FR2023 z Rodos.

Celem testu, była weryfikacja przygotowań zarówno personelu jak i urządzeń lotniska do obsługi pasażerskiego ruchu lotniczego.

Testowanie wirtualnego ruchu pasażerskiego przebiegło całkiem sprawnie.

O godz. 14:00 w Modlinie, na parkingu przed terminalem zaczął się piknik zorganizowany z okazji dnia otwartego. W programie przewidziane były konkursy, quizy, prezentacja możliwości ornitoptera oraz sprzętu technicznego lotniska, pokaz udzielania pierwszej pomoc, a także atrakcje dla najmłodszych. Można było skorzystać z symulatorów lotów i ścianki wspinaczkowej. O godz. 20.15 wystąpił zespół Perfect.

Niewątpliwie jedną z głównych atrakcji była promocyjna akcja zorganizowana przez węgierskiego przewoźnika Wizz Air "69 bikini promotion".

Wizz miał do rozdania dla pierwszych 69 osób darmowe bilety z Modlina w obie strony na dowolnie wybranym kierunku, ważne do końca października. Warunkiem podstawowym był stój kąpielowy z elementami kolorystki różu - barw węgierskiego przewoźnika.Najbardziej wytrwali i zdeterminowani, by otrzymać bilet, ustawiali się w kolejce tuż po godzinie 6:00 rano.

Pomysłowość i zaangażowanie uczestników promocji przerosła najśmielsze oczekiwania organizatora.- Nasi polscy stewardzi, piloci i inżynierowie zapewniali nas, że Polacy mają dobre poczucie humoru. Reakcja na naszą "Bikini Promocję" przerosła jednak nasze oczekiwania i była znacznie większa niż mogliśmy się spodziewać - mówił po zakończeniu imprezy Daniel de Carvalho, Corporate Communications Manager.- Finalnie rozdaliśmy 200 voucherów, a i tak wielu różowych spóźnialskich musieliśmy odesłać do domu. Różowy reprezentuje jedność, romans, dzieciństwo i zabawę, a cały zespół Wizz dumnie nosi codziennie ten kolor w pracy, oferując niskie ceny oraz najlepszą obsługę klienta - dodaje.

A jak wypadł test nowego lotniska? O tym przeczytacie niebawem w Pasazer.com.
 
Anna Robaczyńska
fot. Anna Robaczyńskagość_8a893 - Profil
gość_8a893
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie