Linia Air Berlin rozczarowana decyzją

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
08 maja 2012 18:50
Reklama

Dziś (8.05) linia Air Berlin wyraziła wielkie rozczarowanie w związku z informacją, że nowe lotnisko im. Willy'ego Brandta w Berlinie nie zostanie otwarte 3 czerwca. Jednak oczywiste jest również to, że dla Air Berlin bezpieczeństwo pasażerów to najwyższy priorytet.

- Musimy obejść zmianę planu, który stawia przed nami ogromne wyzwanie. Przedstawia on ogromne problemy logistyczne dla wszystkich zainteresowanych, a także może spowodować dodatkowe koszty, które nie zostały jeszcze obliczone - powiedział Hartmut Mehdorn, prezes Air Berlin.Nowy hub Air Berlin został zaprojektowany w taki sposób, że samoloty przewoźnika będą lądować w Berlinie w systemie sześciu fal każdego dnia. Dzięki temu pasażerowie linii będą mogli się przesiąść i kontynuować swoje loty w bardzo krótkim czasie. System ten jest dokładnie dostosowany do warunków nowego lotniska im. Willy'ego Brandta i nie może zostać uruchomiony w obecnym hubie przewoźnika - porcie lotniczym Berlin-Tegel.

W ubiegły piątek zarząd linii wizytował nowe lotnisko lecz nic wtedy nie wskazywało, że port lotniczy nie zostanie otwarty w podanym terminie.

- Planujemy omówić nową sytuację z zarządem lotniska. Będziemy informować na bieżąco naszych pasażerów o rozwiązaniach tej sytuacji - dodał Mehdorn.

Piotr Bożyk
Fot. Air Berlin
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama