Modlin wybiera dostawce paliw

13 lutego 2012 18:48
8 komentarzy
Reklama

Już wkrótce poznamy firmę, która będzie prowadziła obsługę handlingową w zakresie dostarczania paliw dla samolotów na terenie lotniska Modlin.

- Przeanalizowaliśmy oferty, prawidłowość przedstawionych dokumentów. Aktualnie prowadzimy indywidualne negocjacje z poszczególnymi oferentami. Ten etap z pewnością jeszcze trochę potrwa, bo uzgodnienia dotyczą warunków długoletniej współpracy – mówi Edyta Mikołajczyk, rzecznik prasowy lotniska.

Wspomniany przetarg dotyczy dzierżawy terenu na bazę paliw w celu jej wybudowania i eksploatacji przez 25 lat. Łączna powierzchnia gruntu przeznaczona pod tą inwestycje to około 4,31 ha. Jak zapewniają władze portu istnieje możliwość zwiększenia terenu bazy o powierzchnie przylegające do niej czy podział terenu z zapewnieniem dostępu do bocznicy kolejowej.

Na aktualnym etapie nie są ujawniane firmy, które zgłosiły się do przetargu.

- Wszyscy oferenci zostali dopuszczeni do następnego etapu. Na razie nie będziemy ujawniać, kto to jest – dodaje Mikołajczyk.

Wiadomo jednak, że władze portu przy ocenie ofert w 80 proc. będą brały pod uwagę proponowaną maksymalna wysokość opłaty za przechowywanie jednego litra paliw lotniczych w okresie 25 lat. Natomiast pozostałe 20 proc. oceny będzie związana z proponowana wysokością czynszu za dzierżawę nieruchomości określoną procentem przychodu uzyskiwanym z działalności gospodarczej prowadzonej na tym terenie

Justyna Żyła
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mefex 2012-02-14 18:02   
mefex - Profil mefex
@dareck to święte słowa z tym planowaniem na 25 lat - sam się też nad tym zastanawiałem jaką metodologię przyjmują...
dareck 2012-02-14 17:19   
dareck - Profil dareck
mefex: jasne, lepszy mały wybór niż żaden :) Zastanawiam się tylko, w jaki sposób jakakolwiek firma w Polsce może cokolwiek planować na 25 lat, skoro przepisy prawno-skarbowe zmienią się w tym czasie pewnie z 5 razy...
mefex 2012-02-14 15:00   
mefex - Profil mefex
@dareck jeśli mam wybierać to wolę oligopol niż monopol, nawet jeśli wielkiej różnicy w cenie nie będzie - różnica w jakości obsługi też ma znaczenie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama