×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


5 pytań do... Mariusza Jachimka
Gościem "5 pytań do..." jest Mariusz Jachimek, doradca zarządu ds. handlowych i rozwoju siatki połączeń Portu Lotniczego Łódź.Pasazer.com: 13 września Wizz Air zainaugurował drugie po Dortmundzie połączenie z Łodzi. Pojawią się kolejne?


Mariusz Jachimek: Pracujemy nad tym. Z obiema liniami Wizz Air i Ryanair mamy wypracowane warunki ich obecności w Łodzi oraz strategię rozwoju. Przewoźnicy znają warunki rozwoju na naszym lotnisku, a są to bardzo dobre warunki. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będziemy mogli ogłosić kolejne połączenie.

Pasazer.com: Jak wygląda obłożenie na trasie do Dortmundu?

Mariusz Jachimek: Samoloty latają wypełnione powyżej 80%. Zarówno my, jak i przewoźnik jesteśmy zadowoleni z wyników na tej trasie.

Pasazer.com: Czy to prawda, że Łódź jest w pierwszej piątce lotnisk, z których Lufthansa zamierza operować?

Mariusz Jachimek: Mam informacje, że nie w pierwszej piątce, ale na pierwszym miejscu. Mieliśmy już dwie wizyty Lufthansy. Połączenie przewoźnika z Łodzi jest najbardziej oczekiwanym z nowych połączeń i są bardzo duże szanse, że już niedługo będę mógł przekazać pozytywne informacje na ten temat.

Pasazer.com: Czy w tym roku będą zimowe czartery z Łodzi?

Mariusz Jachimek: Oprócz Tel Awiwu będziemy mieć jedną destynację czarterową. Połączenie będzie uruchomione od połowy grudnia lub od połowy stycznia. Nie mogę powiedzieć jeszcze jaki to kierunek.

Pasazer.com: Kiedy zostanie uruchomiony nowy terminal?

Mariusz Jachimek: Mamy pewne opóźnienie, ale do końca roku na pewno zakończymy prace budowlane. Testy i oddanie terminala do użytku pasażerom odbędzie się w wersji optymistycznej – z początkiem lutego, w wersji pesymistycznej – pod koniec marca. Na pewno na sezon letni terminal będzie przyjmował pasażerów.

Pasazer.com: Dziękuję za rozmowę.

Tomasz Wyszyńskigość_c1b03 - Profil
gość_c1b03
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie