Air Force One z wizytą w Polsce

21 marca 2022 10:30
Samolot Air Force One przyleci do Polski w ramach drugiego przystanku amerykańskiego przywódcy podczas podróży do Unii Europejskiej. Prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedzi Polskę 25-26 marca 2022 roku, a głównym tematem wizyty będzie sytuacja na Ukrainie.
Reklama
Rosyjskie wojska nieustannie ostrzeliwują ukraińską ziemię. Od ponad dwudziestu sześciu dni na ukraińskie miasta i wsie spadają bomby, które sieją spustoszenie. Jedną z odpowiedzi Stanów Zjednoczonych na rosyjską inwazję będzie wizyta w Unii Europejskiej Joe Bidena. Amerykański przywódca przybędzie do Brukseli już 24 marca 2022 roku, aby wziąć udział w serii spotkań międzynarodowych. Tego dnia w Belgii odbędą się szczyty Sojuszu Północnoatlantyckiego, Rady Europejskiej oraz Grupy G7.


Od kilku dni coraz głośniej mówiło się również o potencjalnym przedłużeniu wizyty Joe Bidena w Unii Europejskiej o podróż do Polski, aby wysłać wyraźny sygnał wsparcia dla struktur obronnych Sojuszu Północnoatlantyckiego. Informacja została już potwierdzona przez Biały Dom. Prezydencki samolot Air Force One wyląduje na Lotnisku Chopina w Warszawie dzień później, czyli 25 marca 2022 roku. Podczas wizyty w Polsce Biden odbędzie dwustronne spotkanie z Andrzejem Dudą, którego głównym tematem będzie reakcja Stanów Zjednoczonych oraz sojuszników na kryzys humanitarny oraz wojnę na Ukrainie.

Warszawa będzie drugim i ostatnim przystankiem Joe Bidena podczas europejskiej podróży. 26 marca 2022 roku samolot Air Force One z amerykańskim przywódcą na pokładzie odleci z Lotniska Chopina w Warszawie, aby udać się bezpośrednio do Waszyngtonu w Stanach Zjednoczonych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy