Polityka

Nigeria zawiesza krajowe lotnictwo Nigeria zawiesza krajowe lotnictwo
09 maja 2022 09:30
Nigeria jest pierwszym krajem na świecie, który podjął decyzję o całkowitym wstrzymaniu lotów rodzimych linii lotniczych. Rosnąca cena paliwa uczyniła nigeryjskie podróże lotnicze zupełnie nieopłacalnymi.
EASA obawia się przypadkowego zestrzelenia EASA obawia się przypadkowego zestrzelenia
06 maja 2022 09:05
Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego opracowała zestawienie i szczegółową analizę dwudziestu wyzwań, z którymi musi mierzyć się europejskie lotnictwo cywilne w obliczu wojny na Ukrainie. Prowadzone działania zbrojne mogą zagrażać bezpieczeństwu pasażerów.
Jest porozumienie w PAŻP-ie Jest porozumienie w PAŻP-ie
28 kwietnia 2022 12:03
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej przekazała, że podpisano dzisiaj (28.04) porozumienie ze Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Oznacza to, że nie zajdzie potrzeba wdrożenia procedury masowych odwołań lotów.
Od 1 maja ruch na Lotnisku Chopina będzie mocno ograniczony Od 1 maja ruch na Lotnisku Chopina będzie mocno ograniczony
26 kwietnia 2022 08:37
W Dzienniku Ustaw opublikowano wczoraj (25.04) wieczorem rozporządzenie Rady Ministrów ws. ograniczeń w ruchu lotniczym. Wprowadza ono możliwość wykonywania mniejszej liczby operacji lotniczych z i na: Lotnisko Chopina w Warszawie oraz lotnisko w Modlinie.
Kontrolerzy: Brak szans na porozumienie Kontrolerzy: Brak szans na porozumienie
25 kwietnia 2022 12:07
Nie widać końca sporu kontrolerów PAŻP-u z polskim rządem. Przygotowywany jest plan awaryjny, a jeszcze dziś może ukazać się rozporządzenie dotyczące odwołania 300 połączeń.
Morawiecki: Sytuacja w PAŻP jest napięta Morawiecki: Sytuacja w PAŻP jest napięta
18 kwietnia 2022 09:30
W okresie świąt wielkanocnych Mateusz Morawiecki przyznał, że sytuacja w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej jest napięta. Premier RP jednocześnie wyraził nadzieję na szybkie rozwiązanie konfliktu, który nie leży w interesie żadnej ze stron.
Horała atakuje kontrolerów i zapowiada "daleko idące utrudnienia" Horała atakuje kontrolerów i zapowiada
15 kwietnia 2022 09:00
Marcin Horała zabrał głos w sprawie konfliktu w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Polityk zapowiedział "daleko idące utrudnienia i opóźnienia" w polskiej przestrzeni powietrznej. Kontrolerów nazwał on "pewną, niezwykle dobrze zarabiającą, uprzywilejowaną grupą".
Izrael znów wspiera linie lotnicze. Czeka nas wysyp lotów do Ejlatu? Izrael znów wspiera linie lotnicze. Czeka nas wysyp lotów do Ejlatu?
14 kwietnia 2022 09:30
Izraelskie Ministerstwo Turystyki znów będzie wspierało linie lotnicze, które uruchomią loty do Ejlatu.
Komisja Europejska dodała rosyjskich przewoźników na czarną listę Komisja Europejska dodała rosyjskich przewoźników na czarną listę
12 kwietnia 2022 09:00
Komisja Europejska uwzględniła dwudziestu jeden rosyjskich przewoźników w najnowszym zestawieniu linii lotniczych, które nie są mile widziane na europejskim niebie. Urząd przekazał, że działania Rosji mogą budzić wątpliwości w zakresie bezpieczeństwa lotniczego.
Rosja rozpoczyna produkcję Tupolewa Tu-214 Rosja rozpoczyna produkcję Tupolewa Tu-214
11 kwietnia 2022 09:56
Rosyjskie przedsiębiorstwo United Aircraft Corporation przekazało, że wznowiło masową produkcję samolotów pasażerskich Tupolewa Tu-214. Rosja planuje wyprodukować dwadzieścia egzemplarzy w ciągu najbliższych dwóch lat.
Rosja zniesie obostrzenia pandemiczne w podróżowaniu Rosja zniesie obostrzenia pandemiczne w podróżowaniu
05 kwietnia 2022 09:30
Kreml podjął decyzję o zniesieniu wszystkich obostrzeń pandemicznych w podróżowaniu. Oznacza to, że wjazd do Rosji będzie możliwy bez dodatkowych restrykcji. Ciekawe, kto z tego skorzysta...
Moskwa nie odda zagranicznych samolotów Moskwa nie odda zagranicznych samolotów
02 kwietnia 2022 10:30
Wszyscy europejscy leasingodawcy zakończyli współpracę z rosyjskimi przewoźnikami, co w teorii oznacza bezterminowe uziemienie zagranicznych samolotów. Rosja nie zamierza ich jednak oddawać. Maszyny są sukcesywnie przerejestrowywane wbrew przepisom prawnym.
Rosja chce wznowić produkcję pasażerskiego Tupolewa Tu-214 Rosja chce wznowić produkcję pasażerskiego Tupolewa Tu-214
31 marca 2022 09:33
Rosyjskie konsorcjum United Aircraft Corporation zamierza wznowić produkcję pasażerskich wersji samolotu Tupolew Tu-214. Obecnie pojedyncze egzemplarze są dostarczane przede wszystkim do podmiotów rządowych.
Joe Biden już w Polsce Joe Biden już w Polsce
25 marca 2022 17:15
Prezydent Stanów Zjednoczonych jest już w Polsce. Samolot Air Force One z Joe Bidenem na pokładzie wylądował w podrzeszowskiej Jasionce w piątek (25.03) po południu. Kolejnym celem wizyty będzie Warszawa. Jutrzejszego wieczora samolot Air Force One odleci do Waszyngtonu.
Air Force One z wizytą w Polsce Air Force One z wizytą w Polsce
21 marca 2022 10:30
Samolot Air Force One przyleci do Polski w ramach drugiego przystanku amerykańskiego przywódcy podczas podróży do Unii Europejskiej. Prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedzi Polskę 25-26 marca 2022 roku, a głównym tematem wizyty będzie sytuacja na Ukrainie.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama