Polityka

Strajki we Francji: Co piąty rejs odwołany Strajki we Francji: Co piąty rejs odwołany
28 marca 2023 11:15
Nie widać końca protestów we Francji przeciwko wydłużeniu wieku emerytalnego. Dziś (28.03) i jutro (29.03) zostanie odwołanych 20 proc. lotów.
Rosyjska awiacja w czasach wojny Rosyjska awiacja w czasach wojny
02 lutego 2023 09:30
Rosyjska branża lotnicza przetrwała prawie rok nałożonych na nią sankcji z powodu agresji Kremla na Ukrainę. Rząd w Moskwie nie może jednak uznać obecnego stanu lotnictwa cywilnego za sukces.
Wracają obostrzenia. Boją się wirusa z Chin Wracają obostrzenia. Boją się wirusa z Chin
04 stycznia 2023 08:56
Chińska Republika Ludowa przechodzi przez rekordową falę zachorowań na COVID-19. W obawie przed rozprzestrzenieniem się nowych wariantów wirusa część regionów rozważa powrót obostrzeń. Decyzję podjęto już w Stanach Zjednoczonych, a w Unii Europejskiej ma to być kwestią dni.
Chorwacja weszła do strefy euro i Schengen Chorwacja weszła do strefy euro i Schengen
02 stycznia 2023 12:18
Chorwacja o północy z soboty na niedzielę (1.01) weszła do strefy euro oraz do strefy Schengen.
Rosjanie nie dolecą do Egiptu Rosjanie nie dolecą do Egiptu
28 grudnia 2022 11:22
Jordania zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów. Jako, że wcześniej analogiczną decyzję podjęła Arabia Saudyjska, Turcja i Erytrea, turyści z Rosji zostali niemal całkowicie odcięci od Egiptu, jednego z popularniejszych kierunków wypoczynkowych.
Chorwacja ze zgodą na wstąpienie do Schengen Chorwacja ze zgodą na wstąpienie do Schengen
09 grudnia 2022 10:00
Chorwacja otrzymała formalną zgodę od Unii Europejskiej na wstąpienie do Schengen wraz z nadejściem przyszłego roku. Oznacza to, że turyści m.in. z Polski będą mogli podróżować do Chorwacji na podstawie dowodu osobistego bez skrupulatnej kontroli granicznej.
Francja zakaże lotów na trzech trasach krajowych Francja zakaże lotów na trzech trasach krajowych
06 grudnia 2022 09:00
W trosce o ekologię Francja wprowadzi zakaz lotów na trzech trasach krajowych z Paryża. Mowa o połączeniach do Nantes, Lyonu i Bordeaux. Środek zyskał aprobatę Komisji Europejskiej, której zgoda była niezbędna do wdrożenia zakazu w życie.
Paszport trafi do aplikacji mObywatel. Jego wyrobienie będzie prostsze Paszport trafi do aplikacji mObywatel. Jego wyrobienie będzie prostsze
14 listopada 2022 16:09
Dziś (14.11) wydano pierwsze paszporty w nowym systemie. Docelowo elektroniczna wersja e-Paszport trafi do aplikacji mObywatel.
Przełomowa umowa 37 krajów ASEAN z Unią Europejską Przełomowa umowa 37 krajów ASEAN z Unią Europejską
18 października 2022 12:28
Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) podpisało umowę o komunikacji lotniczej z Unią Europejską.
Wybrano Radę ICAO. Rosja nie załapała się nawet do trzeciej kategorii Wybrano Radę ICAO. Rosja nie załapała się nawet do trzeciej kategorii
05 października 2022 11:04
ICAO wybrała 36 członków zarządu na najbliższe 3 lata. W zestawieniu zabrakło m.in. Rosji, która straciła miejsce nie tylko w najważniejszej kategorii państw o kluczowym znaczeniu, ale również nie załapała się do najmniej istotnej kategorii reprezentacji regionalnej.
Rosja: 27 proc. więcej rezerwacji lotów w jedną stronę Rosja: 27 proc. więcej rezerwacji lotów w jedną stronę
04 października 2022 10:25
Firma analityczna ForwardKeys opublikowała podsumowanie najnowszych trendów w ruchu pasażerskim w Rosji. Okazuje się, że częściową mobilizacja wojskowa zmobilizowała Rosjan do ucieczki z kraju. W pierwszym tygodniu po rozpoczęciu poboru liczba rezerwacji w jedną stronę wzrosła o 27 proc.
Rosja straciła miejsce w Radzie ICAO Rosja straciła miejsce w Radzie ICAO
04 października 2022 10:00
Rosja straciła miejsce w Radzie Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO). Kraj przegrał głosowanie o zaledwie sześć głosów. Część z członków instytucji oskarża Rosję o łamanie fundamentalnych zasad Konwencji Chicagowskiej z 1944 roku.
Zakaz wjazdu Rosjan do Polski Zakaz wjazdu Rosjan do Polski
23 września 2022 09:16
Rzeczpospolita Polska wspólnie z trzema państwami bałtyckimi podjęła decyzję o faktycznym zamknięciu granic dla obywateli Rosji.
Polska i Arabia Saudyjska negocjują współpracę lotniczą Polska i Arabia Saudyjska negocjują współpracę lotniczą
02 sierpnia 2022 09:10
W ostatnich dniach lipca br. w siedzibie Urzędu Lotnictwa Cywilnego odbyło się spotkanie Rządu Rzeczpospolitej Polskiej z Rządem Królestwa Arabii Saudyjskiej ws. nawiązania długofalowego partnerstwa w sektorze komunikacji lotniczej.
Rosja zacieśnia lotniczą współpracę z Iranem Rosja zacieśnia lotniczą współpracę z Iranem
28 lipca 2022 09:45
Dyplomaci z Rosji i Iranu podpisali porozumienie o nawiązaniu partnerstwa w sektorze lotniczym. W ramach wspólnego wsparcia, Iran zadeklarował, że będzie dostarczał Rosji niezbędne części wyposażenia samolotów irańskiej produkcji. Zwiększono również częstotliwość lotów między krajami.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama