Rośnie zainteresowanie lotami między Europą a Alaską

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
21 stycznia 2022 09:30
W zbliżającym się okresie letnim aż trzech europejskich przewoźników będzie realizowało bezpośrednie loty na czterech trasach między Europą a Alaską. Oferowanie między tymi regionami będzie najwyższe w historii lotnictwa.
Reklama
Podczas tegorocznego sezonu wakacyjnego do siatki połączeń europejskich przewoźników wrócą cztery trasy na Alaskę. W szczycie okresu letniego w Anchorage i Fairbanks regularnie będą widywane samoloty trzech linii lotniczych. Część z połączeń zostanie przywrócona po pandemii koronawirusa, lecz w ofercie znajdą się także zupełnie nowe możliwości. Tym samym oferowanie między Europą a Alaską sięgnie rekordowych poziomów i wyniesie niespełna 70 tys. foteli.

Już 15 maja 2022 roku linia Icelandair wznowi bezpośrednie rejsy z Reykjaviku do Anchorage. Połączenie realizowane będzie dwa razy w tygodniu przy wykorzystaniu samolotów Boeing 757-200ER. Niespełna tydzień później, 21 maja, przywrócone zostaną operacje linii Condor z Frankfurtu do Anchorage. W szczycie sezonu trasa będzie obsługiwana trzy razy w tygodniu samolotami Boeing 767-300ER. Nie będzie to jedyna propozycja niemieckiego przewoźnika dla pasażerów planujących wyprawę na Alaskę, bowiem 9 czerwca linia Condor wznowi rotację do położonego w centralnej części regionu Fairbanks. Maszyny Boeing 767-300ER będą realizowały to połączenie raz w tygodniu z międzylądowaniem w Anchorage.


Nowością w ofercie lotów między Europą a Alaską będzie pojawienie się nowego przewoźnika, czyli linii Eurowings Discover, która będzie bezpośrednio konkurowała z linią Condor. Przewoźnik uruchomi bezpośrednie rejsy z Frankfurtu do Anchorage 13 czerwca 2022 roku. Połączenie będzie wykonywane samolotami Airbus A330-200 lub Airbus A330-300 z częstotliwością trzech rotacji tygodniowo.

Reykjavik i Anchorage dzieli "jedyne" 5,4 tys. kilometrów, natomiast odległość między największym miastem 49. stanu Stanów Zjednoczonych Ameryki a Frankfurtem wynosi już przeszło 7,5 tys. kilometrów. Wszystkie europejskie połączenia na Alaskę mają charakter sezonowy i zostaną zawieszone w pierwszych tygodniach września br.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy