Icelandair ze wzrostem w maju i nowymi trasami

Mateusz Gumółka - Profil Mateusz Gumółka
12 czerwca 2023 09:49
Islandzkie linie lotnicze Icelandair odnotowały spory wzrost w maju licząc rok do roku. Rozpoczęły także loty do Czech oraz zapowiedziały nową trasę.
Reklama
W maju be. linie przewiozły ponad 366 tysięcy pasażerów wobec 316 tysięcy w takim samym okresie rok wcześniej. Stanowi to wzrost o 16 proc. Także współczynnik wypełnienia pokładu (ang. load factor) notuje wzrosty. W ruchu międzynarodowym wyniósł on w poprzedni miesiącu 81 proc. Na trasach zagranicznych przewoźnik przewiózł w tym czasie 340 tysięcy podróżnych, czyli o prawie 50 tysięcy więcej niż w maju 2022. Na rodzimym rynku Icelandair zapisał niewielki spadek, 23 tysiące pasażerów wobec 26 tysięcy przed rokiem. Większy był za to load factor, niemal 77 proc. Wskaźnik punktualności wyniósł 85 proc. co również oznacza poprawę w odniesieniu rocznym. Linie z Islandii zwiększyły także swoje oferowanie o 11 proc.


Stabilny rozwój, linie potwierdziły sezonowym połączeniem z Rejkiawiku do czeskiej Pragi, które wystartowało kilka dni temu. Do października, przez cały sezon letni, islandzkie samoloty będą meldować się w stolicy naszych południowych sąsiadów cztery razy w tygodniu: we wtorki, czwartki, piątki i niedziele. Przewoźnik powiększa także pule współpracy z innymi liniami. Podczas ubiegłotygodniowego szczytu IATA w Stambule, linie lotnicze Icelandair i Turkish Airlines podpisały porozumienie codeshare, które umożliwi pasażerom obu linii na skorzystanie z rozszerzonej liczby połączeń. Pasażerowie Turkisha podróżujący przez lotnisko w Keflaviku, będą mogli kontynuować podróż islandzkimi liniami do Ameryki Północnej. Analogicznie pasażerowie z Islandii korzystający z tureckiego hubu w Stambule, zyskają dostęp do połączeń jakie oferuje Turkish Airlines na Bliski Wschód, do Azji i Afryki. W przyszłym sezonie letnim Icelandair połączy także Rejkiawik z Vagar na Wyspach Owczych. Połączenia mają być realizowane 5-6 razy w tygodniu, od maja do października.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy