CMA CGM kupi pięć airbusów A350 w wersji cargo

22 listopada 2021 09:35
Grupa spedycyjno-logistyczna CMA CGM podpisała z Airbusem wiążące porozumienie (MoU) w sprawie zakupu czterech samolotów towarowych A350F.
Reklama

Zamówienie, które zostanie sfinalizowane w nadchodzących tygodniach, zwiększy liczbę Airbusów we flocie CMA CGM do 9 samolotów. Pozostałe 5 to A330-200F. Samoloty będą latać w barwach CMA CGM AIR CARGO, niedawno uruchomionej spółki grupy CMA CGM.

- Witamy CMA CGM AIR CARGO w gronie użytkowników A350F. Cieszymy się mogąc wspierać strategiczny rozwój firmy. A350F bezproblemowo wpasuje się w istniejącą już flotę frachtowców Airbusa przewoźnika. Dzięki kompozytowemu płatowcowi i najnowocześniejszym silnikom zapewni wyjątkową oszczędność pod względem zużycia paliwa, ekonomii eksploatacji i emisji CO, umożliwiając grupie długoterminowy zrównoważony rozwój. Tak szybkie zamówienie naszego nowego produktu przez międzynarodową potęgę branży cargo taką jak CMA CGM Group jest dla nas bardzo satysfakcjonujące - mówi Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa i szef Airbus International.


Konstrukcyjnie A350F bazuje na najnowocześniejszym samolocie pasażerskim dalekiego zasięgu, A350. Ma duże drzwi ładunkowe na głównym pokładzie i długi kadłub zoptymalizowany do transportu ładunków. Ponad 70 proc. jego płatowca powstało z zaawansowanych materiałów, co skutkuje mniejszą o 30 ton masą startową, dzięki której samolot wyróżnia co najmniej o 20 proc. mniejsze zużycie paliwa w porównaniu z porównywalnym konkurentem rynkowym. Dzięki ładowności 109 ton (o 3 tony ładowności/ 11 proc. więcej przestrzeni ładunkowej więcej niż konkurencja), A350F jest w stanie obsługiwać wszystkie segmenty rynku cargo (przesyłki ekspresowe, drobnicowe, specjalne). W kategorii dużych frachtowców jest jedynym samolotem nowej generacji gotowym na wdrożenie zaostrzonych norm emisji CO2 ICAO w 2027 r.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy