Marcin Horała: Polityka lotnicza będzie gotowa w pierwszej połowie 2022 r.

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
17 września 2021 11:14
Niedawno konsultowany dokument rządowy pt. „Polityka rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce do 2030 r.” ma zostać poprawiony i przyjęty w 2022 r.
Reklama

Wiceminister Infrastruktury, odpowiedzialny za Centralny Port Komunikacyjny (CPK) i całą infrastrukturę lotniskową kraju, Marcin Horała zapewnił podczas IV Kongresu Rynku Lotniczego w Warszawie, że polityka rozwoju lotnictwa cywilnego zostanie zaktualizowana i zatwierdzona w pierwszej połowie 2022 r. Konsultacje społeczne projektu dokumentu trwały do 11 sierpnia br. i cieszyły się sporym zainteresowaniem. Zgłoszono ok. 1 tys. uwag, które pochodziły od 41 podmiotów. Według wiceministra prawie 50 proc. z nich zostanie uwzględnionych.


Horała podkreślał, że rządowy dokument zostanie w dużym stopniu zmieniony, a głównymi kierunkami zmian będzie opracowanie nowej prognozy ruchu lotniczego uwzględniającej wpływ pandemii oraz wprowadzenie zapisów w sprawie roli lotnisk regionalnych. Natomiast Horała podkreślił stanowczo, że jedno jest pewne, zaktualizowana polityka lotnictwa cywilnego nie zmieni kluczowego założenia, jakim jest o realizacji projektu CPK.

Fot.: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama