Dolnośląskie krytykuje rządowy plan dla lotnictwa

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
19 sierpnia 2021 14:00
Dolnośląscy samorządowcy zdecydowanie źle ocenili rządowe plany polityki rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce. Uważają, że w obecnym kształcie spowoduje ona marginalizację wrocławskiego lotniska i wszystkich innych regionalnych portów lotniczych w Polsce.
Reklama

Zarząd województwa dolnośląskiego negatywnie zaopiniował dokument dotyczący rządowych planów rozwoju lotnictwa cywilnego na najbliższe lata – donosi tuwroclaw.com. Jak uważa Marszałek Województwa Dolnośląskiego, rząd chce marginalizacji roli regionalnych portów lotniczych takich, jak lotnisko we Wrocławiu.

Samorząd województwa został zaproszony do konsultacji społecznych dokumentu „Polityka rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce do 2030 r. (z perspektywą do 2040 r.)”, który określa główne cele, kierunki oraz sposoby kreowania i realizacji polityki rządu w obszarze lotnictwa cywilnego na najbliższe lata.

Konsultacje społeczne to bardzo ważny etap tworzenia dokumentów strategicznych, a takim jest Polityka rozwoju lotnictwa w Polsce. Zależy nam na tym, aby autorzy projektu zawarli w nim założenia istotne z punktu widzenia regionów i samorządów. Dla nas jest to kluczowe ponieważ nie możemy pozwolić na zmarginalizowanie roli regionalnych portów lotniczych, w tym wrocławskiego lotniska. Dlatego zaopiniowaliśmy negatywnie projekt ministerstwa w obecnym kształcie – powiedział Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, członek ruchu Bezpartyjni Samorządowcy.


Zarząd Województwa zaopiniował rządowy dokument w obecnym kształcie zdecydowanie negatywnie; zdaniem samorządowców postanowienia dokumentu budzą kontrowersje i mogą skutkować znacznym zmarginalizowaniem roli wszystkich regionalnych portów lotniczych w Polsce.

Podkreślono także, że na dynamiczny wzrost gospodarczy Dolnego Śląska istotny wpływ miała m.in. dostępność komunikacyjna, w której istotną rolę odgrywało wrocławskie lotnisko. Jego rolę doceniają krajowi i zagraniczni inwestorzy, turyści, jak i przewoźnicy o czym świadczy stale powiększający się potencjał przewozowy wrocławskiego portu lotniczego.

Fot.: Port Lotniczy Wrocław, materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama