Kolejny incydent. Białoruś wstrzymała start Lufthansy

24 maja 2021 16:11
Na lotnisku w Mińsku wstrzymano start samolotu Lufthansy. Powodem miało być zagrożenie atakiem terrorystycznym. Ostatecznie samolot wystartował z dwugodzinnym opóźnieniem.
Reklama
W poniedziałek (24.05) popołudniu w porcie lotniczym obsługującym stolicę Białorusi wstrzymano odprawę pasażerów lotu LH1487 linii lotniczych Lufthansa, który miał odlecieć do Frankfurtu.

Wylot zaplanowany na godzinę 14:20 czasu lokalnego został wstrzymany z powodu informacji o zagrożeniu terrorystycznym – informują władze lotniska. Pasażerom kazano wysiąść z samolotu, z którego wyładowano także wszystkie bagaże. Port lotniczy poinformował, że otrzymał anonimowego maila z informacją, że na pokładzie samolotu znajduje się bomba.

W związku z otrzymaną wiadomością, obecnie realizowane są procedury dotyczące przeszukania pojazdu powietrznego i wszystkich rzeczy, które będą nim przewożone. Przepraszamy również pasażerów za wstrzymanie rejsu z przyczyn od nas niezależnych – poinformowali przedstawiciele portu lotniczego w Mińsku państwową agencję prasową Biełta.


Potwierdzamy, że lokalne władze otrzymały ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa lotu LH1487 MSQ-FRA. Samolot jest obecnie przeszukiwany, a pasażerowie i bagaże ponownie sprawdzane. Będą opóźnienia. Przepraszamy za niedogodności. Bezpieczeństwo jest dla Lufthansy zawsze najwyższym priorytetem – potwierdził informacje białoruskiego lotniska sam przewoźnik.

W chwili publikacji niniejszego artykułu, rejs LH1487 znajduje się już w polskiej przestrzeni powietrznej i zmierza do Frankfurtu. Lot obsługuje maszyna Airbus A319-112 (D-AIBD).


Fot.: materiały prasowe, Wikimedia Commons

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy