Emirates Sky Cargo przewiózł 5 milionów szczepionek

28 kwietnia 2021 12:28
Jedna na 20 szczepionek przeciwko COVID-19 podawanych na całym świecie przeleciała przez Dubaj samolotem Emirates.
Reklama

Rządy i organy ds. zdrowia na całym świecie zwiększają wysiłki w celu ochrony społeczności przed COVID-19 poprzez wprowadzanie szczepionek na dużą skalę. Szacuje się, że na całym świecie podano ponad 1 miliard dawek szczepionek COVID-19. 1 na 20 dawek szczepionki przeciw COVID-19 podanych na całym świecie przeleciała przez Dubaj i leciała samolotem Emirates.

Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo, należące do Emirates, są liderem na międzynarodowym rynku ładunków lotniczych w transporcie szczepionek przeciwko COVID-19 oraz innych niezbędnych środków farmaceutycznych, środków ochrony indywidualnej i żywności podczas pandemii. Przewoźnik lotniczy przewiózł około 59 milionów dawek szczepionek przeciwko COVID-19 do ponad 50 miejsc na całym świecie. Emirates SkyCargo przewiozły podczas swoich lotów 6 różnych rodzajów szczepionek przeciwko COVID-19.

Emirates SkyCargo posiadają w swoim hubie w Dubaju specjalny obiekt z certyfikatem GDP, który służy do przechowywania i transportu szczepionek przeciwko COVID-19 z zakładów produkcyjnych do sieci docelowej obejmującej 6 kontynentów. Dzięki nowoczesnym samolotom szerokokadłubowym, innowacyjnemu wyposażeniu, takiemu jak Cool Dollies i specjalistycznym kontenerom, Emirates SkyCargo były w stanie od października 2020 r. bezpiecznie i szybko dostarczyć około 5 proc. wszystkich szczepionek przeciwko COVID-19 podawanych na całym świecie.W styczniu 2021 roku Emirates SkyCargo połączyły siły z DP World, Dubai Airports i International Humanitarian City, tworząc Dubai Vaccine Logistics Alliance. Partnerzy sojuszu współpracują, aby ułatwić szybki transport szczepionek przeciwko COVID-19 i związanego z nimi sprzętu medycznego, przez Dubaj, do krajów rozwijających się. W lutym 2021 roku Emirates SkyCargo połączyły siły z UNICEF, aby przyspieszyć transport szczepionek w ramach obiektu COVAX, mającego na celu sprawiedliwą dystrybucję szczepionek wśród społeczności na całym świecie.

Dubaj i Zjednoczone Emiraty Arabskie zajmują wiodącą pozycję w centrum globalnej logistyki i łańcuchów dostaw podczas pandemii COVID-19. Zjednoczone Emiraty Arabskie poczyniły również szybki postęp w szczepieniu swoich obywateli i mieszkańców przeciwko COVID-19, podając do tej pory ponad 10 milionów dawek szczepionek. Emirates niedawno wykonały specjalny lot nr EK2021, aby uczcić postępy ZEA w akcji szczepień.

Emirates SkyCargo są światowym liderem w transporcie lotniczym leków i szczepionek wrażliwych na temperaturę. Ponad 200 ton leków przewożonych jest codziennie na całym świecie przez samoloty Emirates. Emirates SkyCargo oferują również wyspecjalizowany produkt „Emirates Pharma” do bezpiecznego i wydajnego transportu leków wrażliwych na temperaturę. Przewoźnik lotniczy ściśle współpracuje również z partnerami zajmującymi się obsługą naziemną w ponad 30 różnych miejscach na całym świecie, aby utrzymać odpowiednią temperaturę ładunku w ramach korytarzy farmaceutycznych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy