5 pytań do ... Macieja Pyrki (Emirates)

25 lutego 2021 09:05
1 komentarz
Ósmą rocznicę obecności na polskim rynku obchodzi Emirates. Korzystając z tej okazji Maciej Pyrka, przedstawiciel linii w Polsce, opowiada o rozwoju, osiągnięciach i obecnej sytuacji przewoźnika w naszym kraju.
Reklama
Z Maciejem Pyrką, szefem Emirates w Polsce rozmawiamy o początkach i rozwoju działalności linii z Dubaju na rynku polskim, o wyzwaniach i sukcesach oraz o nadziei na powrót ruchu lotniczego.

Pasazer.com: Jak Emirates ocenia te osiem lat w Polsce? Jakie były początki? Jakie były kamienie milowe rozwoju Emirates nad Wisłą?

Maciej Pyrka: Nasza współpraca z Polską rozpoczęła się w lutym 2013 r., kiedy zrealizowaliśmy nasz pierwszy komercyjny lot na Lotnisko Chopina w Warszawie. Od tego czasu pozycja Emirates na polskim rynku rośnie w siłę i jesteśmy bardzo dumni, że w tym miesiącu obchodzimy już 8. rocznicę działalności. W 2013 roku obsługiwaliśmy trasę samolotem Airbus A330, a w związku z rosnącą popularnością linii i wzrostem obłożenia lotów, od 2015 roku latamy Boeingiem 777-300ER - obecnie największym samolotem pasażerskim obsługującym Polskę. Bardzo ważnym dla nas momentem był rok 2017, kiedy nasz flagowy samolot Emirates A380 przyleciał do Warszawy. Był to specjalny, jednorazowy lot z okazji czwartej rocznicy obecności linii w Polsce. Było to zarazem pierwsze komercyjne lądowanie A380 w Polsce. Nasi klienci mieli możliwość wejść na pokład kultowego super-jumbo i doświadczyć jego komfortowego wnętrza i oferty.


Od czasu inauguracyjnego lotu na trasie Dubaj - Warszawa – Dubaj, przewieźliśmy ponad 1,32 mln pasażerów, oraz wykonaliśmy ponad 2550 lotów w obie strony. Na nowo zdefiniowaliśmy sposób podróżowania dla naszych polskich klientów i zawsze dotrzymywaliśmy obietnicy naszej marki, że klienci korzystający z usług linii Emirates podróżują wygodniej. Nasze operacje lotnicze i cargo otwierają nowe możliwości dla biznesu, handlu i turystyki. Od 2013 roku Emirates SkyCargo przewiozło ponad 55 tys. ton ładunku do i z Polski, w tym elektronikę, sprzęt medyczny, towary łatwo psujące się i leki. W odpowiedzi na pandemię, Emirates SkyCargo odpowiednio wcześnie dostosowało swoje działania, aby świadczyć natychmiastową pomoc w miejscach, gdzie jest na nią największe zapotrzebowanie, w tym w Polsce. Przewoźnik lotniczy odegrał istotną rolę w przewozie do Polski materiałów medycznych i niezbędnych artykułów, w tym bezkontaktowych termometrów na podczerwień oraz środków ochrony indywidualnej (PPE), takich jak medyczne maski na twarz i rękawice winylowe. Skutki globalnej pandemii były bezprecedensowe i chociaż miniony rok był największym wyzwaniem dla naszej branży, nadal patrzymy w przyszłość z nadzieją, pewnością i optymizmem.

Obecnie obsługujemy trasę Dubaj – Warszawa trzema lotami tygodniowo od 25 lutego zwiększymy częstotliwość do czterech lotów, łącząc klientów z ponad 90 miejscami docelowymi przez hub w Dubaju i oferując loty do popularnych miejsc wakacyjnych, takich jak Malediwy, Seszele, Sri Lanka i Mauritius. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy obsługiwać pasażerów z Polski i liczymy na dalszy rozwój naszego partnerstwa, aby nasi klienci podróżowali jeszcze bezpieczniej i wygodniej z Emirates.

Pasazer.com: Jak zmienił się biznes przez te osiem lat? Co go zdziwiło było największym zaskoczeniem w trakcie pracy w Emirates? Jakie były największe sukcesy a jakie najtrudniejsze momenty?

Maciej Pyrka: Operacje linii Emirates do Warszawy przynosiły dobre wyniki aż do marca 2020 r., kiedy to nasze loty zostały zawieszone z powodu pandemii. Ponownie weszliśmy na rynek we wrześniu 2020 roku i od tego czasu obserwujemy duży popyt na podróże. Bez wątpienia rok 2020 był najtrudniejszym okresem w naszej działalności ze względu na pandemię COVID-19. Szybko jednak dostosowaliśmy się do okoliczności i jako pierwsi w branży wprowadziliśmy wiele inicjatyw, aby sprostać potrzebom zmieniającego się otoczenia. Zwiększyliśmy nasze usługi transportowe, aby dostarczać niezbędne materiały medyczne dla ludzi na całym świecie. Aby zwiększyć zaufanie do podróży międzynarodowych wprowadziliśmy ubezpieczenie podróżne od wielu ryzyk i ochronę przed COVID-19, zmieniliśmy nasze zasady rezerwacji, aby zaoferować klientom jeszcze korzystniejsze warunki zmiany rezerwacji. Wdrożyliśmy kompleksowy zestaw środków bezpieczeństwa w powietrzu i na ziemi, w tym dystrybucję zestawów higienicznych zawierających maseczki, rękawiczki, środek do dezynfekcji rąk i chusteczki antybakteryjne. Ten rok rozpoczęliśmy również bardzo dobrze, wprowadzając na pokład naszego najnowszego A380 ofertę klasy ekonomicznej premium. Podnieśliśmy tym samym poprzeczkę jeśli chodzi o komfort podróży na pokładzie naszych flagowych samolotów A380. W przyszłości nadal chcemy być pionierem we wprowadzaniu innowacyjnych produktów, światowej klasy usług i niezrównanych wrażeń z podróży.


Pasazer.com: Jak wygląda praca przedstawiciela linii lotniczej w trakcie pandemii? Co obecnie spędza mu sen z powiek?

Maciej Pyrka: Ponieważ z powodu pandemii nadal obowiązują globalne ograniczenia w podróżowaniu, codziennie zarządzamy naszą działalnością najlepiej, jak potrafimy. W Polsce nadal ściśle współpracujemy z lokalnymi władzami, aby móc obsługiwać cztery loty tygodniowo do Dubaju – zawsze uważając za najważniejsze zdrowie i bezpieczeństwo naszych polskich klientów, załogi i społeczności, którym służymy. Pozostajemy wierni rynkowi i czekamy na bardziej obiecujący rok.

Pasazer.com: Jakie są plany na przyszłość?

Maciej Pyrka: Wraz z globalną dostępnością szczepień i powolnym ponownym otwieraniem granic międzynarodowych, wchodzimy w nowy rok z większym optymizmem i pewnością. Nasze operacje towarowe będą nadal odgrywać kluczową rolę w globalnej dystrybucji szczepionek COVID-19. Jesteśmy pewni, że popyt na podróże będzie stopniowo wracał, a przemysł będzie się odbudowywał. Głównym priorytetem dla Emirates w Polsce jest zapewnianie bezpiecznych podróży dla naszych klientów, oferowanie wyjątkowych usług i łączność z ponad 90. miejscami na świecie przez Dubaj.

Pasazer.com: Dziękuję za rozmowę.

Fot.: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

Groentje 2021-02-25 10:42   
Groentje - Profil Groentje
post: bla bla bla emirates bla bla jest super bla bla bezpieczeństwo przede wszystkim bla bla, pyk - rachunek 500 zł się należy za wywiad dla pasażera.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy