Rosja otworzy granice dla czterech państw

Bartosz Woszczyński - Profil Bartosz Woszczyński
18 stycznia 2021 12:31
W sobotę (16.01) władze rosyjskie ogłosiły otwarcie granic dla podróżujących z Finlandii, Indii, Kataru i Wietnamu. Wjazd do Rosji dla cudzoziemców został zakazany w pierwszych tygodniach pandemii koronawirusa.
Reklama

Podobnie jak wiele innych państw świata, na początku pandemii Rosja również zamknęła swoje granice. Wjechać do kraju mogli wyłącznie obywatele rosyjscy. Niewielki wyjątek od tej reguły stanowili między innymi dyplomaci, załogi statków morskich i powietrznych czy kierowcy międzynarodowego transportu drogowego.


Po ponad dziewięciu miesiącach zamknięcia, władze rosyjskie podjęły decyzję o otwarciu granic i wznowieniu lotów międzynarodowych do państw, w których liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem wynosiła nie więcej niż 40 tygodniowo na 100 tys. mieszkańców. Dodatkowe kryteria to utrzymanie się współczynnika reprodukcji wirusa poniżej 1 oraz dzienny przyrost zakażonych poniżej 1 proc. przez okres 14 dni. Jeżeli tempo infekcji nie ulegnie zmianie, 27 stycznia br. wznowione zostaną połączenia lotnicze ze stolicami Finlandii, Indii, Kataru i Wietnamu.

"Po omówieniu i uwzględnieniu sytuacji epidemiologicznej w niektórych krajach, centrum kryzysowe podjęło decyzję o wznowieniu wzajemnych międzynarodowych połączeń lotniczych od 27 stycznia 2021 r. z następującymi państwami: Wietnamem (Moskwa-Hanoi, dwa razy w tygodniu), Indiami (Moskwa-Nowe Delhi, dwa razy w tygodniu), Finlandią (Moskwa-Helsinki, dwa razy w tygodniu, a także Sankt Petersburgiem-Helsinki, dwa razy w tygodniu) i Katarem (Moskwa-Doha, dwa razy w tygodniu)" - poinformowało rosyjskie centrum kryzysowe ds. koronawirusa.

Po zapowiedzi rządu rosyjskiego, wietnamski premier Nguyễn Xuân Phúc poinformował, że chce maksymalnie ograniczyć wszystkie loty co najmniej do połowy lutego, kiedy obchodzone jest święto Nowego Roku. Od zawieszenia lotów międzynarodowych w marcu ub. roku, każdy przylot do kraju musi być zatwierdzony przez władze państwowe, a jedyne odbywające się operacje lotnicze to loty repatriacyjne dla obywateli Wietnamu.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama