Zimą 46 tras z Katowic

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
23 października 2020 12:06
9 komentarzy
W zimowym rozkładzie lotów z Katowic będzie dostępnych 46 tras w ruchu regularnym i czarterowym na 42 lotniska w 18 państwach. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, rozkład „Zima 2020/2021” jest znacząco ograniczony w porównaniu z poprzednimi sezonami zimowymi.
Reklama

Z Katowic w rozkładzie „Zima 2020/2021” połączenia regularne oferować będzie czterech przewoźników: Lufthansa, Polskie Linie Lotnicze LOT, Ryanair i Wizz Air. W sprzedaży dostępne są 33 trasy zagraniczne do 14 państw oraz jedno połączenie krajowe. Najbogatszą siatką połączeń dysponuje Wizz Air, który oferuje 24 kierunki. Z tej liczby loty do 11 miast realizowane będą od początku obowiązywania rozkładu zimowego.

W tym gronie są: Eindhoven, Malta, Dortmund, Kolonia/Bonn, Oslo-Torp, Sztokholm-Skavsta, Lwów, Bristol, Doncaster, Londyn-Luton i Rzym. Na 12 trasach, które zostały zawieszone ze względu na pandemię koronawirusa, polecieć będzie można od listopada lub grudnia br. W niedzielę 22 listopada Wizz Air planuje wznowić loty do Liverpoolu, 14 grudnia na Teneryfę, do Reykjaviku, Tel Awiwu, Stavanger i Odessy, a dzień później do Barcelony i Bergen. 16 grudnia węgierski przewoźnik powinien reaktywować trasy z Pyrzowic do Larnaki i Kijowa, dzień później do Mediolanu-Bergamo, a 20 grudnia na Fuerteventurę. Ponadto Wizz Air, w sezonie „Zima 2020/2021”, zaplanował inaugurację nowej trasy z Katowice Airport, mowa o Abu Zabi, które powinno wystartować 17 listopada br.

Ryanair, czyli drugi niskokosztowy przewoźnik w Katowice Airport, przez cały sezon zimowy planuje oferować z Pyrzowic 8 kierunków, to jest: Londyn-Stansted, Birmingham, Edynburg, Manchester, Cork, Dublin, Dortmund i Kolonię/Bonn.

1 marca 2021 roku z połączeniem do Frankfurtu chce wrócić Lufthansa. Linia zawiesiła loty pomiędzy Katowice Airport a Frankfurtem i Monachium w połowie marca 2020 roku wraz z wprowadzeniem zakazu pasażerskich lotów międzynarodowych. Do końca sezonu zimowego, to jest do ostatniej soboty marca 2021 roku, Frankfurt ma być obsługiwany z częstotliwością dziewięciu rejsów tygodniowo. W rozkładzie „Lato 2021” tygodniowa liczba rotacji ma wrócić do czasów sprzed pandemii, to jest do dwudziestu jeden. Od 29 marca 2021 roku linia planuje reaktywować połączenie z Katowice Airport do Monachium.

Jedyne połączenie krajowe z Pyrzowic do Warszawy oferować będą Polskie Linie Lotnicze LOT, które zaplanowały 13 rotacji tygodniowo do Warszawy. Od 28 marca 2021 roku narodowy przewoźnik chce wykonywać już 27 rotacji w tygodniu na tej trasie, czyli tyle ile przed pandemią koronawirusa.

Biura podróży w rozkładzie „Zima 2020/2021” udostępniły z Pyrzowic 12 kierunków czarterowych do pięciu państw. Najbogatsza oferta dotyczy Wysp Kanaryjskich. Na wakacje z Katowice Airport będzie można polecieć na pięć wysp archipelagu, to jest na: Fuerteventurę, Lanzarote, Gran Canarię, Teneryfę i La Gomerę. Cztery kurorty z wylotem z Pyrzowic dostępne będą w Egipcie, są to: Hurghada, Sharm El Sheikh, Marsa Alam i Taba. Ponadto klienci biur podróży mogą polecieć z Katowice Airport na wakacje do tureckiej Antalyi oraz na Zanzibar i portugalską Maderę.

- Pomimo trwającej pandemii koronawirusa i wynikającej z niej dużej niepewności dla branży lotniczej, przewoźnicy, jak i biura podróży, starają się dostarczyć maksymalną możliwą ofertę lotów oraz zagranicznych wakacji. W sytuacji największego kryzysu w historii lotnictwa cywilnego, nie jest to zadanie proste, ale jak pokazuje zimowa siatka połączeń Katowice Airport, jednak możliwe. W tych nadzwyczajnych okolicznościach 46 tras w ofercie pyrzowickiego lotniska w sezonie zima 2020/2021 to dobry wynik. Oczywiście po doświadczeniach ośmiu miesięcy pandemii, zdajemy sobie sprawę z tego, że zimowa siatka połączeń może podlegać zmianom ze względu na dynamiczną sytuację epidemiczną – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_4ed53 2020-10-26 00:02   
gość_4ed53 - Profil gość_4ed53
A co maja powierzę wozić jak do tej pory ? Dziwie się ze w ogóle latają coś do tego grajdoła . Nawet Poznań ma więcej lini niż ten pierdolnik
gość_381dc 2020-10-25 19:45   
gość_381dc - Profil gość_381dc
gość_7a5f7
A to nie Śląsk robi sobie kpiny z LOT? Jeśli Śląsk by latał LOTem przez Warszawę, to słupki w XLS by pokazały, że lepszy zysk będzie na otwarciu połączenia bezpośredniego.

gość_7c41c 2020-10-25 10:59   
gość_7c41c - Profil gość_7c41c
Tak jak mówię - skupić się na cargo.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama