Izrael i ZEA prowadzą rozmowy w sprawie wiz i bezpośrednich lotów

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
22 września 2020 10:10
Negocjacje pomiędzy rządami odnośnie podróży pomiędzy krajami są w zaawansowanym etapie, poinformował Izrael. Oba państwa zamierzają z pomocą swoich narodowych przewoźników uruchamiać loty z Tel Awiwu do ZEA.
Reklama

Zaledwie kilka dni po podpisaniu historycznego porozumienia pokojowego, izraelski sektor turystyczny odnotowuje falę zainteresowania ze strony arabskich touroperatorów, biur podróży i hoteli, które chcą współpracować przy przedsięwzięciach zarówno dla podróżujących z Izraela, jak i Zatoki Perskiej.Pomimo trwającej pandemii Covid-19 izraelskie Ministerstwo Turystyki przygotowuje się do tego co ma nadzieję będzie punktem zwrotnym dla turystyki w regionie. W oświadczeniu ministerstwo stwierdziło, że pokojowe porozumienie podpisane w tym tygodniu w Białym Domu „stwarza ogromny potencjał” dla turystyki pomiędzy Izraelem, a ZEA podkreśliło, że negocjacje toczą się w przyspieszonym tempie.

"Umowy dotyczące otwarcia bezpośrednich tras lotniczych i wiz turystycznych są w zaawansowanym etapie. Biorąc pod uwagę wysoki poziom motywacji po obu stronach, mamy nadzieję, że wkrótce zostanie zawarte porozumienie między obiema stronami" - poinformowało ministerstwo.

Przedstawiciele państw, a także specjaliści z sektora prywatnego prowadzą rozmowy ze swoimi odpowiednikami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na temat różnorodnych propozycji biznesowych dotyczących lotnictwa, marketingu i wspólnych pakietów turystycznych.

W zeszłym tygodniu izraelskie linie lotnicze Israir poinformowały, że zaoferują bezpośrednie loty z Tel Awiwu do Abu Zabi. Tymczasem El Al i przewoźnicy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich tj. Etihad Airways i Emirates mają w najbliższych miesiącach zapowiedzieć połączenia z Tel Awiwu do Dubaju i Abu Zabi.Przygotowania do uruchomienia połączeń pomiędzy Izraelem i ZEA zapowiedziała już firma Emirates Flight Catering, która ogłosiła w czwartek, że nawiązała współpracę z CCL Holdings w celu utworzenia tam zakładu produkującego koszerną żywność. Spółka nazwana Kosher Arabia ma rozpocząć działalność w styczniu.

Rozmowy między rządami mają prowadzić do wypracowania porozumienia odnośnie warunków podróży i wiz dla podróżujących.


Fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama