×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Austrian Airlines przedłuża zawieszenie lotów i dostaje rządową pomoc


We wtorek (26.05) rząd w Wiedniu udzielił Austrian Airlines pożyczki pozwalającej przewoźnikowi na obsługiwanie lotów po kryzysie lotniczym wywołanym przez światową pandemię koronawirusa (COVID-19). Pomimo pomocy, linia po raz kolejny przekłada wznowienie połączeń.


Austriacki rząd zgodził się na udzielenie pożyczki w wysokości 300 mln euro (ok. 1,33 mld złotych) swojemu narodowemu przewoźnikowi, co pozwoli utrzymać członka Lufthansa Group na rynku. Stronie rządowej zależało, aby linia kontynuowała działalność swojej bazy przesiadkowej w porcie lotniczym w Schwechat. Pożyczka została udzielona na sześć lat, a państwo w celu zagwarantowania sobie jej zwrotu, otrzymało w zastaw samoloty należące do Austrian Airlines oraz udziały w przewoźniku – informuje Reuters.
 
Do porozumienia w sprawie pomocy państwowej doszło dzień po tym, jak Lufthansa zapewniła sobie największą dotąd pokoronawirusową pomoc w Europie, otrzymując od Berlina pakiet ratunkowy o wartości do 9 mld euro (ok. 39,9 mld złotych).

Kolejną dobrą wiadomością dla austriackiego przewoźnika jest zgoda personelu naziemnego na tymczasowe obniżenie wynagrodzenia o około 15 proc. W przeciągu czterech kolejnych lat, ma to przynieść linii oszczędności wynoszące kolejne 300 mln euro. Akceptacja nowych warunków płacowych została przegłosowana przez zatrudnionych większością ponad 90 proc. głosów.


Ten wysoki procent głosów "za" pokazuje, że pracownicy są gotowi wnieść znaczący wkład w postaci rezygnacji z części wynagrodzenia i zawieszenia wyceny wynagrodzenia na przyszłość. Wykazali się oni olbrzymią odpowiedzialnością i zasługują przez to na wielkie podziękowania – skomentował Rene Pfister, przewodniczący rady zakładowej Austrian Airlines.

Przewoźnik postanowił także już po raz piąty przesunąć datę powrotu do obsługi regularnych połączeń rejsowych. Jeszcze kilka dni temu Austrian Airlines utrzymywał, że jego samoloty wzbiją się w powietrze już 8 czerwca 2020 r., natomiast na chwilę obecną wszystkie loty z Wiednia są odwołane do 14 czerwca. Nieoficjalnie mówi się, że Austrian może wrócić do latania nawet w lipcu br.

Fot.: materiały prasowegość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie