×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa dostanie 9 miliardów euro


Fundusz Stabilizacji Gospodarczej niemieckiego rządu wyraził zgodę na wdrożenie planu stabilizacyjnego dla Lufthansy, w kształcie zaaprobowanym przez zarząd linii.


Przewiduje on przyznanie przewoźnikowi środków stabilizacyjnych oraz pożyczek w wysokości do 9 mld euro, dostarczonych przez WSF oraz państwowy bank KfW, przy udziale banków prywatnych. 

WSF, jako "cichy udziałowiec", przejmie udziały o łącznej wysokości do 5,7 mld euro aktywów Lufthansy, z tej kwoty około 4,7 mld euro jest klasyfikowana jako kapitał własny zgodnie z przepisami prawa niemieckiego. Zgodnie z uzgodnioną koncepcją, będzie mogła odkupić swoje udziały płacąc wynagrodzenie 4 proc. w latach 2020 i 2021, a w kolejnych latach do 2027 roku 9,5 proc.


Spółka ma również zostać dokapitalizowana tak, by państwo posiadało 20 proc. udziałów w Lufthansie. Cena akcji w zapisie ma wynosić 2,56 euro za sztukę. Ponadto, w przypadku niewypłacenia przez spółkę wynagrodzenia, dalsza część udziału ma być zamieniona na dalszy udział w kapitale zakładowym w wysokości 5 proc. najwcześniej od 2024 r. i 2026 r.

FSG zapewni również do 3 mld linii kredytowej do spółki z KfW oraz prywatnych banków.

Plan musi zostać zatwierdzony przez Zarząd i Radę Nadzorczą Deutsche Lufthansa AG oraz Komisję Europejską.gość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie