IHG PointBreaks: Koniec popularnej promocji hotelowej?

Marek Stus - Profil Marek Stus
30 stycznia 2020 12:31
Wiele wskazuje na to, że sieć hotelowa IHG nie zamierza kontynuować swojej popularnej promocji PointBreaks. Pozwała ona uczestnikom programu lojalnościowego IHG Rewards Club na rezerwowanie pobytów w atrakcyjnych stawkach punktowych.
Reklama

Promocja PointBreaks była ogłaszana kilka razy w roku regularnie od ponad 12 lat. Polegała na publikowaniu listy hoteli należących do różnych brandów IHG z możliwością dokonywania w nich rezerwacji w bardzo atrakcyjnych stawkach punktowych.

Historycznie we wszystkich obiektach można było nocować za jedyne 5 tys. punktów. Dawało to świetny stosunek ceny do jakości niektórych hoteli, zwłaszcza InterContinentali i Crowne Plaza. Dwa lata temu zasady akcji PointBreaks zostały zmodyfikowane - w miejsce stałej stawki promocyjnej wprowadzono trzy nowe: 5 tys., 10 tys. i 15 tys. punktów. Mimo tego nadal można było w każdej kolejnej odsłonie znaleźć interesujące hotele za znacznie mniejszą liczbę punktów od standardowo dostępnych noclegów-nagród w programie IHG Rewards Club. Przykładowo w bieżącej promocji ogłoszonej pod koniec października i obowiązującej do jutra (31.01) bierze udział 178 hoteli, a stawki w niektórych z nich są przecenione aż o 50-60 proc.


IHG nie opublikował nowej listy hoteli na kolejny okres promocyjny, który zgodnie z dotychczasowym zwyczajem powinien rozpocząć się w najbliższą sobotę (1.02). Z oświadczenia sieci IHG przesłanego na prośbę portalu LoyaltyLobby można niestety wywnioskować, że promocja nie będzie kontynuowana.

- Obecnie nie planujemy nowej promocji IHG Rewards Club PointBreaks. Nasi goście mogą jednak skorzystać z naszych aktualnych ofert, w tym City Lights oraz promocji karty kredytowej Premier IHG Rewards Club Premier. W nadchodzących tygodniach będziemy mogli podzielić się szczegółami naszych kolejnych promocji - stwierdza przedstawiciel IHG.

Jeśli oznacza to całkowitą rezygnację przez IHG z popularnej od lat promocji PointBreaks to bez wątpienia jest to zła wiadomość dla wszystkich lojalnych klientów sieci. Znacząco zmniejsza się bowiem przez to możliwość korzystnego wydawania zgromadzonych w programie punktów oraz rezerwowania noclegów w bardzo atrakcyjnych stawkach.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama