×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


MIRBUD wygrał przetarg na terminal w Radomiu, ale jeszcze poczeka


W elektronicznej aukcji, czyli ostatnim elemencie przetargu PPL na budowę terminala w Radomiu, zwyciężył MIRBUD. Inny oferent, Budimex, zaskarżył jednak sposób przeprowadzenia postępowania.


To była już druga aukcja elektroniczna w przetargu na budowę terminala na lotnisku na Sadkowie. Jak poinformował portal radom.nasze.miasto.pl pierwsza została przeprowadzona tuż przed świętami w zeszłym roku. Z uwagi na błędy techniczne Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL), pomimo protestów dwóch oferentów (MIRBUD i Hochtief), zdecydowało się powtórzyć aukcję. Nowa procedura odbyła się 2 stycznia br., ale to z kolei Budimex, trzeci oferent, złożył skargę do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO).


Protesty złożone po anulowaniu pierwszej aukcji zostały przez KIO oddalone. Ostatnie odwołanie dotyczące powtórzonego postępowania trafiło do KIO w dniu 14 stycznia br. i strony czekają obecnie na informację o terminie posiedzenia. Z informacji przekazanych przez rzecznika PPL, Piotra Rudzkiego, wynika, że najtańszą ofertę przedstawiła firma MIRBUD, więc - jeśli odwołanie Budimexu nie zostanie uznane - to ona będzie wykonawcą budynku terminala na lotnisku w Radomiu. 

Opisane opóźnienie ma nie wpłynąć na termin otwarcia lotniska, który obecnie jest spodziewany na jesieni 2022 r. PPL ma nadal nadzieję na podpisanie umowy ze zwycięską firmą w pierwszym kwartale br. Z uwagi na bardzo silną sezonowość ruchu czarterowego w Polsce, dla którego w pierwszej kolejności przeznaczony jest port w Radomiu, rozpoczęcie operacji lotniczych na Sadkowie nastąpi zapewne dopiero późną wiosną 2023 r. Przypomnijmy, ze pierwotnie port lotniczy im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 r. miał otworzyć swoje podwoje na jesieni 2020 r.gość_27b4c - Profil
gość_27b4c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie