MIRBUD wygrał przetarg na terminal w Radomiu, ale jeszcze poczeka

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
17 stycznia 2020 15:22
6 komentarzy
W elektronicznej aukcji, czyli ostatnim elemencie przetargu PPL na budowę terminala w Radomiu, zwyciężył MIRBUD. Inny oferent, Budimex, zaskarżył jednak sposób przeprowadzenia postępowania.
Reklama

To była już druga aukcja elektroniczna w przetargu na budowę terminala na lotnisku na Sadkowie. Jak poinformował portal radom.nasze.miasto.pl pierwsza została przeprowadzona tuż przed świętami w zeszłym roku. Z uwagi na błędy techniczne Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL), pomimo protestów dwóch oferentów (MIRBUD i Hochtief), zdecydowało się powtórzyć aukcję. Nowa procedura odbyła się 2 stycznia br., ale to z kolei Budimex, trzeci oferent, złożył skargę do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO).


Protesty złożone po anulowaniu pierwszej aukcji zostały przez KIO oddalone. Ostatnie odwołanie dotyczące powtórzonego postępowania trafiło do KIO w dniu 14 stycznia br. i strony czekają obecnie na informację o terminie posiedzenia. Z informacji przekazanych przez rzecznika PPL, Piotra Rudzkiego, wynika, że najtańszą ofertę przedstawiła firma MIRBUD, więc - jeśli odwołanie Budimexu nie zostanie uznane - to ona będzie wykonawcą budynku terminala na lotnisku w Radomiu.

Opisane opóźnienie ma nie wpłynąć na termin otwarcia lotniska, który obecnie jest spodziewany na jesieni 2022 r. PPL ma nadal nadzieję na podpisanie umowy ze zwycięską firmą w pierwszym kwartale br. Z uwagi na bardzo silną sezonowość ruchu czarterowego w Polsce, dla którego w pierwszej kolejności przeznaczony jest port w Radomiu, rozpoczęcie operacji lotniczych na Sadkowie nastąpi zapewne dopiero późną wiosną 2023 r. Przypomnijmy, ze pierwotnie port lotniczy im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 r. miał otworzyć swoje podwoje na jesieni 2020 r.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_e29e0 2020-01-21 12:47   
gość_e29e0 - Profil gość_e29e0
Ale to nie ma znaczenia, że nikt go nie chce. Chcą go politycy PiS, którzy wracając z BRU do RDO (do domu) nie będą musieli tluc się z WAW pociągami. Liczą, że jak wywala W6 z WAW to im się droga powrotną do domu skróci. No i jeszcze mają nadzieję, że ludzie zrezygnują z dojazdów do RDO i wybiorą ofertę LOT z WAW. Ale to nie tak powinno wyglądać. Czy ktoś się zastanowił co z pracą dla tych tysięcy ludzi co pracują w W6 i ENT w bazie WAW?
gość_6b83a 2020-01-20 21:53   
gość_6b83a - Profil gość_6b83a
Właśnie, skąd ta nagonka na Modlin, który działa i obsługuje pasażerów?
gość_cf2ea 2020-01-20 10:54   
gość_cf2ea - Profil gość_cf2ea
@gość_4cc95: Lepiej wydawać pieniądze w taki Modlin, który w 2019r obsłużył 3 106 041 pasażerów i w sezonie letnim połączenie czarterowe wykonywał Ryanair Sun, Enter Air, Blue Panorama. A ile milionów już poszło w lotnisko w Radomiu, z którego nikt nie chciał i nikt nie będzie chciał latać?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama