Itaka opóźnia loty z Radomia do Taby. Inauguracja dopiero pod koniec marca

3 stycznia 2024 08:55
Itaka przesunęła inaugurację lotów czarterowych z Radomia do egipskiej Taby na koniec sezonu zimowego. Pierwszy rejs odbędzie się 27 marca 2024 roku.
Reklama

Pierwotnie Itaka planowała rozpocząć rejsy czarterowe z lotniska Warszawa-Radom do Taby 27 grudnia 2023 roku i miały być realizowane do 4 kwietnia br. Loty do Egiptu miały być realizowane raz w tygodniu w każdą środę. Rozszerzenie oferty czarterów o rejsy z Radomia do Taby było odpowiedzią na dobre wyniki rejsów czarterowych osiągniętych w sezonie letnim 2023 roku.

- Itaka w pierwszym sezonie wakacyjnym odnotowała świetne wyniki na lotnisku w Radomiu. Wypełnienie samolotów było na poziomie 95 proc. Potwierdzeniem doskonałej współpracy z tym touroperatorem jest kolejny ogłoszony kierunek. Jesteśmy dumni, że wspólnie z naszymi partnerami możemy proponować podróżnym coraz lepszą i bardziej zróżnicowaną ofertę. Z niecierpliwością czekamy na nowych pasażerów, którzy będą korzystać ze stale poszerzającej się siatki połączeń na Lotnisku Warszawa-Radom
powiedział w październiku 2023 roku Stanisław Wojtera, prezes PPL.


Biuro podróży zmieniło jednak plany i przesunęło swoją ofertę na sezon letni. Oficjalną przyczyną są działania wojenne w sąsiedztwie Taby. 27 października ub. roku uderzyła tam rakieta, która została wystrzelona przez proirańskie bojówki Huti i miała eksplodować w Izraelu, ale spadła trafiając w egipski kurort. Ze względów bezpieczeństwa Itaka postanowiła odłożyć w czasie loty do Taby nie tylko z Radomia, ale również z innych polskich lotnisk.

- Nasze operacje czarterowe do Taby ze wszystkich polskich lotnisk wylotowych zostały zawieszone do końca marca 2024. Decyzja została podjęta z uwagi na położenie geograficzne Taby względem granicy z Izraelem, w reakcji na eskalację działań wojennych w Izraelu i Strefie Gazy. Ponadto nie ma aktualnie możliwości realizacji wycieczek fakultatywnych do Izraela, które były jednym z powodów, dla których nasi klienci decydowali się na wypoczynek w Tabie
- mówi cytowana przez mojradom.pl Ewa Maruszak z biura prasowego Itaki.Z Radomia nadal można polecieć do Egiptu z biurem podróży Anex Tour. Rejsy do Szarm el-Szejku realizuje ukraińska linia lotnicza Skyline Express.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy