Koniec Holandii. Kraj zmieni nazwę

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
7 października 2019 08:39
4 komentarze
Zgodnie z decyzją rządu Holandii, kraj zmieni nazwę na Niderlandia. Alternatywnie stosowana będzie nazwa Niderlandy. Działanie ma na celu budowanie nowego wizerunku marketingowego.
Reklama
Holenderskie władze pomysł zmiany nazwy opracowały razem ze specjalistami od PR-u. Chcą aby ich kraj kojarzył się z tulipanami, serami, wiatrakami, a nie - jak to jest częste - z używkami i turystyką seksualną.


Na dobrą sprawę nazwa "Holandia" używana jest tylko w niektórych krajach, bo w oficjalnych dokumentach najczęściej pojawia się przeważnie "Królestwo Niderlandów" (od oryginalnego: Koninkrijk der Nederlanden). W nazewnictwie unijnym pojawia się z kolei wersja skrócona: Niderlandy. Polska nazwa - Holandia - zalecana jest przez Komisję Standaryzacji Nazw Geograficznych i uznawana jest za potoczną. Jednak w oficjalnych stosunkach nasz kraj zobowiązał się do stosowania określenia "Królestwo Niderlandów".

Debiut nazwy ma nastąpić w maju 2020 r. podczas konkursu Eurowizji, który odbędzie się w Rotterdamie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
konfit 2019-10-09 01:01   
konfit - Profil konfit
Wielkie poruszenie o (nic)

Niech się nazywają jak chcą, żeby byli szczęśliwi..
PS - to chyba Polacy ma Mają tu problem bo nam się nazwa zmieni, po angielsku, niemiecku I francusku na pewno mozna/używa się częściej nazw pochodnych od Niderlandów
gość_5e3b2 2019-10-07 22:25   
gość_5e3b2 - Profil gość_5e3b2
To dosc ciekawe, bo o ile wiem to oficjalna nazwa tego kraju od wieków brzmi Królestwo Niderlandow. To, ze Holendrzy chcą wprowadzić do międzynarodowej wspólnoty te nazwę zamiast Holandii, to ich sprawa, choć nie wiem czy walka z wiatrakami ma sens. Dobrych kilka lat temu Republika Czeska zrobiła krok w druga stronę, bo nie chciała być już Czech Republic tylko wolała określenie Czecha. Czy ono gdziekolwiek funkcjonuje? Tu żadne formalne nakazy czy zakazy wiele nie zmienia. Trochę tak jak u nas cały czas mnóstwo osób kupuje adidasy, czy tankuje na CPN i to bez względu na fakt, ze nazywa się on Orlen lub BP.
gość_04510 2019-10-07 13:33   
gość_04510 - Profil gość_04510
gdyby w Polsce ktoś wpadł na pomysł tego rodzaju hejterzy by przez rok się gotowali od wyzwisk że to zaścianek, kołtuństwo, moheryzm i tak dalej. Ponieważ to jednak Holandia, to podziw nie będzie znał granic jak strefa Schengen.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy