Do Turcji od poniedziałku z negatywnym testem

Marek Stus - Profil Marek Stus
26 grudnia 2020 09:23
Turcja dołącza do krajów, które będą wymagały od wszystkich przyjezdnych okazania negatywnego testu na koronawirusa. Nowe zasady w tym zakresie wejdą w życie w najbliższy poniedziałek (28.12).
Reklama
Zgodnie z zasadami przedstawionymi przez tureckie ministerstwo zdrowia osoby, które nie będą mogły okazać negatywnego testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed planowanym wylotem do Turcji nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu. Oznacza to, że wymóg ten dotyczy również podróżujących wyłącznie tranzytem przez jedno z tureckich lotnisk.


Dodatkowo władze Turcji wprowadzają dodatkowy wymóg kwarantanny dla pasażerów przylatujących do kraju rejsami z Wielkiej Brytanii, Danii oraz Republiki Południowej Afryki. Ma to związek z wykryciem w tych państwach nowej mutacji koronawirusa.

Wprowadzone nowe zasady wjazdy do Turcji będą obowiązywały co najmniej do 1 marca 2021 roku. Dotychczas turyści mogli bez większych ograniczeń wjeżdżać do tego kraju. Byli także zwolnieni z konieczności przestrzegania niektórych miejscowych restrykcji związanych m.in. z zakazami przemieszczania się.

Fot. M. Stus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy