Coraz więcej polskich turystów na Maderze

15 listopada 2023 12:25
Od zakończenia pandemii COVID-19 o ponad 100 proc. wzrosła liczba polskich turystów odwiedzających Maderę. Podróżni z naszego kraju stanowią już czwartą największą grupę, wśród wszystkich nacji przyjeżdżających na tę portugalską wyspę.
Reklama
Przed pandemią COVID-19 Madera nie cieszyła się dużą popularnością wśród polskich podróżnych. Turystów zniechęcała daleka podróż i brak typowych plaż. Po roku 2021 sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie. Według Biura Promocji Madery liczba Polaków odwiedzających wyspę wzrosła o ponad 100 proc. względem ostatniego sezonu przed epidemią koronawirusa. Tylko w ciągu 9 miesięcy br. portugalską wyspę odwiedziło o ponad 20 proc. więcej naszych rodaków i już teraz stanowimy czwartą największą grupę, wśród wszystkich nacji przylatujących na Maderę. W całym 2022 roku w hotelach na wyspie zameldowało się ponad 75 tys. turystów z naszego kraju, w br. do końca sierpnia było ich już prawie 65 tys., co stanowi wzrost o 24,8 proc. względem analogicznego okresu w roku ubiegłym. Dane te nie uwzględniają wszystkich przyjezdnych wynajmujących mieszkania i pokoje od osób prywatnych, więc polaków odwiedzających wyspę jest jeszcze więcej. Do przyjazdu na Maderę zachęca niezmienna wiosenna pogoda, przepiękne krajobrazy i roślinność oraz warunki idealne do uprawiania aktywnej turystyki.

Duży wpływ na znaczny wzrost popularności Madery wśród polskich turystów miało otwarcie przez linie lotnicze Wizz Air bezpośrednich połączeń z dwóch polskich portów lotniczych. Od czerwca 2022 na wyspę wiecznej wiosny można dolecieć trzy razy w tygodniu z Katowic (wtorki, czwartki i soboty), a w sezonie zimowym 22/23 dodatkowo uruchomiona została trasa z Lotniska Chopina (piątki i niedzielę), wszystkie rotacje wykonywane są airbusami A321 Neo. Wcześniej na Maderę można było dostać się jedynie lotami czarterowymi, albo podróżując z przesiadką.


Duża liczba polskich turystów cieszy lokalne władze, jak i mieszkańców. Na Maderze mamy opinię podróżnych, którzy lubią zwiedzać wyspę aktywnie, obcować z naturą i docierać do miejsc, które dotąd nie były najbardziej oblegane przez odwiedzających. Zostawiamy zatem więcej pieniędzy lokalnym przedsiębiorcom i pobudzamy turystykę we wszystkich częściach Madery. Odróżnia nas to od podróżnych z innych państw, którzy w większości przypadków spędzają swoje wakacje w resortach i jeżdżą jedynie na zorganizowane wycieczki.


Więcej o wyspie, jej atrakcjach i jednym z najciekawszych lotnisk w Europie, będącym dla niej oknem na świat będzie można już wkrótce przeczytać na naszym portalu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy