Szwajcaria wprowadza obowiązkową kwarantannę dla Polaków

5 grudnia 2020 10:18
Obywatele polscy napotkają na kolejne ograniczenia w podróżowaniu po Europie. Tym razem chodzi o Szwajcarię, która wprowadza konieczność odbycia po przyjeździe obowiązkowej kwarantanny.
Reklama
Nowe zasady wjazdu do Szwajcarii będą obowiązywały od 14 grudnia br. Obligatoryjna 10-dniowa izolacja dotyczy wszystkich osób, które w ciągu ostatnich 10 dni przed przyjazdem przebywały na terenie Polski. Nie będzie możliwości zwolnienia się z niej za pomocą negatywnego testu na koronawirusa, a nowe obostrzenia nie dotkną jedynie podróżujących transferem oraz w ważnych sprawach służbowych. Za złamanie wymogu kwarantanny przewidziano karę w wysokości do 10 tys. franków szwajcarskich.


Szwajcaria, podobnie jak wiele innych krajów europejskich, regularnie aktualizuje listę państw objętych dodatkowymi restrykcjami wjazdowymi. W tym wypadku głównym kryterium kwalifikacyjnym jest liczba zachorowań na 100 tys. mieszkańców, która musi utrzymywać się na odpowiednio wyższym poziomie w porównaniu do Szwajcarii. Podobne wymogi będą obowiązywały od połowy grudnia przybywających z Andory, Chorwacji, Gruzji, Jordanii, Litwy, Luksemburga, Czarnogóry, Północnej Macedonii, Portugalii, San Marino, Serbii, Słowenii, USA i Węgier oraz wybranych regionów Włoch i Austrii.

Fot. D. Sipiński

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy