Wiadomości turystyczne

Do Norwegii bez kwarantanny. Zakaz lotów do Szwecji i Portugalii przedłużony
14 lipca 2020 18:44
Do Norwegii bez kwarantanny. Zakaz lotów do Szwecji i Portugalii przedłużony Norweskie władze uaktualniły listę krajów, z których podróżni nie będą musieli przechodzić kwarantanny. Z kolei polski rząd przedłużył zakaz lotów z i do Szwecji i Portugalii.
RPA zamknięte dla turystów do lutego 2021 roku
28 maja 2020 10:30
RPA zamknięte dla turystów do lutego 2021 roku Władze Republiki Południowej Afryki nie planują przyjmowania zagranicznych turystów przed lutym 2021 roku. W kraju obowiązują obecnie ograniczenia w przemieszczaniu się z powodu trwającej pandemii koronawirusa.
Kolumbia do końca sierpnia zamknięta dla linii lotniczych i turystów
22 maja 2020 13:33
Kolumbia do końca sierpnia zamknięta dla linii lotniczych i turystów Władze kolumbijskie aż do końca sierpnia zakażą liniom lotniczym przylotów do tego kraju. Oznacza to także, że co najmniej do tego czasu Kolumbia będzie niedostępna dla turystów.
Gruzja od lipca dostępna dla zagranicznych turystów
07 maja 2020 15:57
Gruzja od lipca dostępna dla zagranicznych turystów Gruzja planuje od początku lipca otwarcie dla obcokrajowców. Plany zniesienia ograniczeń obowiązujących w tym popularnym wśród polskich turystów kraju przedstawił premier Giorgi Gacharia.
Nowa Zelandia przez długi czas nie będzie przyjmować turystów
06 maja 2020 10:01
Nowa Zelandia przez długi czas nie będzie przyjmować turystów Nowa Zelandia nie planuje w przewidywalnej perspektywie czasowej przywrócenia ruchu turystycznego. Kraj może pozostać przez długi czas zamknięty dla pragnących go odwiedzić obcokrajowców.
Argentyna do września zamknięta dla linii lotniczych
28 kwietnia 2020 14:00
Argentyna do września zamknięta dla linii lotniczych Rząd argentyński aż do września zakazał liniom lotniczym sprzedaży biletów na loty do tego kraju. Decyzja ta wywołała oburzenie w branży lotniczej, która jest już mocno osłabiona pandemią koronawirusa.
Hiszpania studzi zapały wczasowiczów
23 kwietnia 2020 12:34
Hiszpania studzi zapały wczasowiczów Hiszpańskie organizacje działające w branży turystycznej i hotelarskiej wysuwają kilka pomysłów aby uratować najbliższy sezon wakacyjny. Jednak Alberto Garzon - minister ds. konsumpcji - zaleca "cierpliwość i ostrożność" przy planowaniu wyjazdów.
Oktoberfest się nie odbędzie
22 kwietnia 2020 11:00
Oktoberfest się nie odbędzie Pierwszy raz od zakończenia działań wojennych w 1945 r. Oktoberfest się nie odbędzie. Władze Bawarii - niemieckiego kraju związkowego słynnego z piwnego święta - postanowiły odwołać wydarzenie ze względu na pandemię koronawirusa.
Wuhan ponownie otwarty po 76 dniach blokady
08 kwietnia 2020 09:44
Wuhan ponownie otwarty po 76 dniach blokady Chińskie miasto Wuhan, które stało się epicentrum pandemii nowego koronawirusa, zostało ponownie otwarte po 76 dniach pełnej kwarantanny. Wczoraj (7.04) wieczorem czasu polskiego usunięto barykady uniemożliwiające wjazd do metropolii.
Tajlandia wprowadziła zakaz lotów międzynarodowych
07 kwietnia 2020 09:00
Tajlandia wprowadziła zakaz lotów międzynarodowych Władze Tajlandii zdecydowały o wstrzymaniu rozkładowych lotów międzynarodowych w okresie do 18 kwietnia br. Decyzją objęte zostały wszystkie krajowe porty lotnicze.
Airbnb pomoże swoim gospodarzom
02 kwietnia 2020 10:30
Airbnb pomoże swoim gospodarzom Serwis Airbnb tworzy specjalny system pomocy dla swoich gospodarzy. Na specjalny fundusz "Superhost Relief Fund" 1 mln dolarów amerykańskich wpłacili sami pracownicy, a 9 mln dołożyli założyciele.
Rząd ogranicza działalność hoteli
31 marca 2020 13:36
Rząd ogranicza działalność hoteli Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej (31.03) konferencji prasowej podał kolejne obostrzenia związane z szerzącą się epidemią. Dołączone zostały m.in. ograniczenia działalności hoteli i miejsc noclegowych. Zarządzenia wejdą w życie o północy.
Chiny zamykają się na obcokrajowców
27 marca 2020 15:40
Chiny zamykają się na obcokrajowców Chińska Republika Ludowa zamyka swoje granice dla obcokrajowców. Po tym jak epidemia koronawirusa (COVID-19) została w Państwie Środka względnie opanowana, w kraju ponownie rośnie liczba zakażonych osób – niemal wszystkie u osób podróżujących z innych krajów.
#ZmienTerminNieOdwoluj - akcja polskiej branży turystycznej
25 marca 2020 13:21
#ZmienTerminNieOdwoluj - akcja polskiej branży turystycznej Epidemia koronawirusa mocno uderza w branżę turystyczną. Dlatego m.in. Polska Organizacja Turystyczna promuje akcję #ZmienTerminNieOdwoluj, która ma na celu zachęcanie podróżnych jedynie do zmiany planów wyjazdowych a nie ich całkowitego zaniechania.
Czechy: Granice mogą być zamknięte na wiele miesięcy
22 marca 2020 16:01
Czechy: Granice mogą być zamknięte na wiele miesięcy Ciężkie środki podjęte przez Czechy w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa mogą być nieco złagodzone w ciągu trzech tygodni, ale granice kraju prawdopodobnie pozostaną zamknięte dla większości podróżujących przez miesiące.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama