Polacy łatwiej uzyskają wizę turystyczną do Iraku

16 marca 2021 09:20
2 komentarze
Polska znalazła się na liście trzydziestu krajów, których obywatele uzyskali możliwość otrzymania wizy wjazdowej w uproszczonej procedurze na irackich przejściach granicznych. Nowe przepisy w tym zakresie zostały wydane w poniedziałek 15 marca br.
Reklama
Rząd iracki, który zdecydował o wprowadzeniu nadzwyczajnego programu wizowego dla obywateli wybranych krajów, liczy przede wszystkim na ożywienie ruchu turystycznego. Możliwość uzyskania tzw. wizy on arrival w miejsce dotychczasowej, skomplikowanej procedury konsularnej niewątpliwie ułatwi dostęp wszystkim chętnym do tego kraju. Poza Polakami z programu skorzystają również obywatele większości innych państw unijnych, a ponadto Australii, Chin, Japonii, Kanady, Korei Południowej, Nowej Zelandii, Rosji, Szwajcarii i Stanów Zjednoczonych.


Zgodnie z nowymi zasadami nie trzeba będzie już ubiegać się o wizję przed wyjazdem do Iraku. Wszyscy zainteresowani zamiast tego będą mogli ją uzyskać po przylocie na miejsce lub w momencie przekraczania granicy na wybranych przejściach lądowych i morskich. Niezależnie od ułatwień wizowych obecnie obowiązują nadal dodatkowe wymogi sanitarne związane z trwającą pandemią. Nowe wizy będą pozwalały na maksymalnie dwumiesięczny pobyt na terytorium Iraku.

Irak przez ostatnie kilkanaście lat należał do państw stosunkowo rzadko odwiedzanych przez turystów. Mimo swej bogatej historii i tradycji sięgających starożytnej Mezopotamii kraj był uznawany za niebezpieczny dla zwiedzających, a w konsekwencji większość rządów odradzało swoim obywatelom wyjazdy turystyczne w ten rejon świata.


Ostatnie komentarze

marqoos_pl 2021-03-16 12:42   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Fajnie, każde ułatwienia się liczą, ale z pewnością nie zmieni to w żaden sposób liczby turystów. OK, może jakiś wzrost o 1000% - z 1 osoby do 10. Irak nie będzie destynacją turysyczną dopóki sprawy bezpieczeństwa nie będą tam rozwiązane. Obecnie prawdopodobnie żadne ubezpieczenie turystyczne nie jest ważne na podróże do Iraku.
WsciekłaGrażka 2021-03-16 12:12   
WsciekłaGrażka - Profil WsciekłaGrażka
Teraz trzymać kciuki za okiełznanie pandemii i będą ciekawe możliwościi rozwijania połączeń nawet przez mini hub w Warszawie. Irak byłby interesującym kierunkiem.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy